Ризик суїциду вища у тих людей, чиї батьки померли, коли перші були юними

0
225

Батьки, які померли від самогубства, як відомо, виявляють у себе психічні проблеми. Підвищений ризик самогубства після цього виявлений і у осиротілого дитини. Однак, маловідомо про довгострокові ризики самогубства після смерті батьків від інших причин. Результати дослідження опубліковані у журналі JAMA психологія».

У західних суспільствах, 3-4% дітей переносять смерть батьків. Це одне з найбільш стресових і потенційно шкідливих життєвих трагедій в дитинстві. У той час як більшість дітей і підлітків пристосовується до втрати батьків, у інших розвиваються соціальні та психологічні проблеми.

Для того щоб краще зрозуміти ці факти, та з метою поліпшення заходів щодо профілактики самогубств, доктор Гулдин з Університету Орхуса, Данія, і колеги відстежували дані дітей з трьох скандинавських країн, аж до 40 років. Вони припустили, що ненавмисні і суїцидальні смерті батька плюс спільні гени збільшують ризик самогубства для нащадків.

Вони використовували загальнонаціональні дані регістра з 1968 по 2008 роки за Данії, Швеції і Фінляндії.

Всього база містила 7,3 млн. дітей. З них 189 094 дитини (2,6%), чий батько помер до настання повноліття дитини (18-ти років). У другу групу включили дітей, чиї батьки не вмирали до виповнення 18 років дитині, вони складали контрольну групу.

Смерть батька, виявилася пов’язаної з підвищеним ризиком самогубства потомства, який тривав не менше 25 років після смерті батьків. Автори виявили, що 265 осіб (0,14%) з першої групи померли від суїциду. У контрольній групі померло всього 0,07%, у два рази менше. Абсолютний ризик самогубства склав 4 на 1000 осіб для хлопчиків і 2 на 1000 осіб для дівчаток.

Ризик самогубства був високим не лише у дітей, чиї батьки померли від суїциду, але і у тих, батьки яких померли від інших причин. Більшість летальних випадків склали хлопчики, чиї матері померли внаслідок суїцидальної спроби, а також первістки, і ті, чий батько помер до досягнення шестирічного віку дитини. Автори кажуть, що наслідки смерті батьків мають віддалені наслідки та довгостроковий ризик самогубства, який може бути наслідком умов життя в ранні роки.

Дослідники відзначають, що своєчасна допомога у подоланні втрати, допоможе дитині значно знизити довгострокові ризики.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com