Ризики грипу: прикривайте рот при кашлі під час відвідування великих заходів

0
226

Маючи місцеву команду на Суперкубку, означає мати більший ризик смерті від грипу серед людей у віці старше 65 років, згідно з дослідженням, опублікованому в американському журналі «Health Economics».

Уряди вкладають значні кошти в стримування пандемії грипу. У 2009 році федеральний уряд США виділив $ 3 млрд на управління H1N1. Пізніші оцінки показують реальну вартість вище $ 65 млрд, не враховуючи довгострокових наслідків впливу в період внутрішньоутробного розвитку та інвалідності.

Грип є вірусним захворюванням і поширюється повітряно-крапельним шляхом. Краплі можуть подорожувати близько 6 футів, а це означає, що близький людський контакт сприяє передачі.

Стратегія профілактики включає в себе програми вакцинації і обмеження контактів з групами ризику, такими, як літні люди або дуже молоді.

Аналізи показують, що зменшення поїздок може привести до більш низької швидкості розвитку грипу. Зниження на 27% авіаперельотів, які послідували після 11 вересня 2001, затримали сезонний пік грипу на 13 днів.

Спортивні та інші великі громадські заходи, по всій видимості, теж чинять вплив. ГРВІ зросли на зимових Олімпійських іграх 2002 року і чемпіонаті світу 2006 року. Дослідники спостерігали більш високі рівні на музичних фестивалях та щорічних прощ до Мекки в Саудівській Аравії.

У той час як попереднім дослідженням не вистачало контрольної групи, сучасні дослідження розглядають передачу грипу в контексті повторюваних подій за 30-річний спостережень.

Суперкубок-це гра Національної футбольної ліги (NFL), відбувається кожну зиму в січні або лютому, як правило, припадає період піку грипу.

Дослідники з Корнельського університету в Нью-Йорку вивчили національні статистичні дані від 1974-2009 років.

Результати показали, що наявність команди в Суперкубку призвело до збільшення середнього числа загиблих пов’язаних з грипом серед тих, хто старше 65 років на 18%.

Ефекти гірше, коли кубок починається близько до піку грипу або при особливо смертельний штам захворювання.

Міста, що приймають Суперкубок, не відчувають підйом смертності від грипу, тому що гра традиційно проводиться в теплу пору, в місцях, які є менш сприятливими для передачі вірусу.

Сезон грипу в цьому році, за прогнозами, буде м’яким, однак, тисячі людей помруть, багато захворіють. Дослідники радять вчасно робити щеплення і мити руки.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com