Ризику куріння більшою мірою схильні діти розлучених батьків

0
246

Як показує нове дослідження американських вчених при університеті Торонто, діти розлучених батьків значно частіше схильні згодом до куріння, ніж їх однолітки з повних сімей. Зокрема до такого висновку фахівці прийшли, протестувавши близько 19000 американців.

На підставі досліджень з’ясувалося, що чоловіки, які пережили розлучення батьків до того, як їм виповнилося 18 років, на 48% частіше починають палити, чим, відповідно, чоловіки, батьки яких не розлучилися. Жінки, батьки яких розлучилися, також схильні до цього ризику – на цей раз шанси на куріння в майбутньому на 39% перевищили шанси жінок з повних сімей.

Як зазначає Есме Фуллер-Томсон, пошуки зв’язку між курінням і розлученням батьків призводять до певних занепокоєнь. Раніше фахівці дотримувалися думки про зв’язок між курінням і розлученням як про одному з трьох або декількох можливих факторів, нарівні з низьким рівнем освіти та доходами батьків, з яким залишився дитина після розлучення, психічним здоров’ям у вигляді тривожності і депресії серед дітей після розлучення батьків і інших травм, супутніх раннього дитинства (пристрасть батьків, емоційний або сексуальне насильство тощо). Всі ці характеристики враховувалися в іншого роду дослідженнях щодо початку куріння. Між тим, навіть тоді, коли фахівцями були прийняті до уваги ці фактори, стала помітна значимість факторів куріння і розлучення батьків.

У дослідженні, що отримав назву «Гендерні асоціацію між дитячими проблемами і курінням в зрілому віці. Результати популяційних досліджень», дослідниками була вивчена репрезентативна вибірка 11506 жінок і 7850 чоловіків у віці від 18 років, при цьому 4316 чоловіків і 5072 жінки заявили, що, принаймні, близько 100 сигарет в їх житті ними було викурено. Дане дослідження не дозволяє визначити конкретну причину зв’язку розлучення батьків і початку куріння. На цей рахунок є хіба що припущення, які полягають у тому, що, можливо, діти, перебуваючи в поганому щодо розлучення батьків, використовують сигарети в якості захисного механізму, що дозволяє регулювати стрес і емоції. До речі, деякі дослідження, що стосуються куріння, вказують на те, що подібне рішення також привабливо і для тих, хто рано зіткнувся з тими чи іншими труднощами в своєму житті.

В цілому, підводячи підсумки дослідження, можна зазначити, що діти розлучених батьків курять значно частіше, однак визначити точно, коли саме і чому саме вони почали палити, не надається можливим. Такого роду висновки можуть бути зроблені лише при більш тривалих дослідженнях, які дозволять визначити причинно-наслідковий зв’язок. Зазначимо, що паління являє собою одну з провідних причин, що ведуть до ряду хронічних і необоротних захворювань, а також до передчасної смерті. Тільки в США економічні збитки від куріння щорічно складає близько понад 193млрд. доларів.