Різке пробудження небезпечно для людини

0
242

Ізраїльським вченим вдалося довести, що різке пробудження після нічного відпочинку, зводить до мінімуму користь від повноцінного і здорового сну. Завдяки експериментів було виявлено, що раптове переривання такого відпочинку рівносильно станом людей, які сплять лише по 3-4 години на добу.

У науковому дослідженні брало участь більше 60 добровольців, раніше не мали проблем зі сном. Всі учасники перебували у звичних домашніх умовах, але до їх зап’ясть був прикріплений спеціальний датчик. Бездротове пристрій реєструвало кількість годин, уделяемых для сну.

Перші добу дослідження тривалість нічного сну становила 8 годин, як це повинно бути в нормі. На другу добу відпочинок переривався телефонним дзвінком кожні 1.5 години. Варто відзначити, що після такого пробудження людям ще протягом 15 хвилин не дозволялося повертатися в ліжко і засипати.

Вранці на перший і другий день експерименту всім учасникам було запропоновано виконати ряд комп’ютерних тестів і заповнити анкету, що складається з питань щодо самопочуття. Саме така інформація дала можливість зрозуміти, що коли люди спали недостатня кількість часу, вони були схильні до поганого настрою, а результати завдань були значно нижче, ніж в той день, коли вони повністю висипалися.

Після переривчастого нічного відпочинку добровольці були дезорієнтовані приблизно в 4 рази частіше піддавалися депресивного стану і на 40% були більш втомленими. Таким чином, фахівці рекомендують в нічний час доби перевстановлювати мобільні телефони на беззвучний режим або на вібрацію. Крім цього, зазначається, що найкраще заводити кілька будильників з інтервалом 5-10 хвилин – при цьому мозок буде знати, що попереду його чекає нетривалий відпочинок, чому він вже буде підготовлена до активного дня.