Робота з пестицидами може призвести до аномалії сперматозоїдів

0
203

Чоловіки, які зазнали впливу пестицидів в підлітковому віці, можуть мати більш високий ризик утворення аномальних сперматозоїдів.

Провідний автор дослідження, професор Меліса Перрі, завідувач кафедри Охорони Навколишнього Середовища і Гігієни Праці при Інституті Громадського Здоров’я, Вашингтон, округ Колумбія. Результати публікуються в журналі «Екологічні перспективи здоров’я».

У США, хлорорганічні пестициди, такі як дихлордифенилтрихлорэтан (ДДТ) і поліхлоровані біфеніли (ПХБ), широко використовувалися в сільському господарстві для боротьби з комахами у 1950-1970 роках. Після цього, такі сполуки були заборонені в США, із-за отриманих доказів шкоди навколишньому середовищу, здоров’ю людини і тварин. Вони були пов’язані з підвищеним ризиком розвитку раку, затримок розвитку і ендокринні порушення.

Незважаючи на ці ризики, деякі тропічні країни продовжують використовувати дані пестициди. Навіть у країнах, які заборонили їх використання, хімічні речовини можуть зберігатися в грунті і воді протягом багатьох років. У США, люди можуть піддаватися впливу хлорорганічних сполук за рахунок високого споживання м’яса, молочних продуктів і жирної риби.

Для їх дослідження, Перрі та колеги задалися метою визначити, як вплив хлорорганічних сполук у підлітковому віці може вплинути на якість сперми.

Команда оцінила зразки крові і сперми у 90 чоловіків у віці від 22 до 44 років, які жили на Фарерських островах, де вплив хлорорганічних сполук вище, ніж зазвичай, з-за високого рівня споживання риби, в тому числі китового м’яса і жиру.

У 33 чоловіків, зразки крові були взяті у віці 14 років, що дозволило дослідникам виміряти рівні хлорорганічних сполук і визначити вплив забруднювачів у підлітковому віці, а також у зрілому віці.

Дослідники використовували техніку візуалізації зразків сперми чоловіків на наявність ознак дисомии – володіння ненормальним кількістю хромосом (безпліддя).

Вчені виявили, що люди, у яких зразки крові містили більш високі рівні ДДТ і ПХБ, як у підлітковому, так і в дорослому віці мали більш високі темпи дисомии сперматозоїдів, у порівнянні з чоловіками, чия кров містила менше пестицидів.

Результати дослідження повинні спонукати політиків вводити більш жорсткі правила використання пестицидів та інших хімічних речовин, які можуть становити загрозу здоров’ю.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com