Рослинна дієта негативно позначається на роботі головного мозку

0
195

Люди, які віддають перевагу рослинній харчування і геть відмовляються від їжі тваринницького походження, ризикують в похилому віці отримати слабоумство й інші подібні захворювання.

Обумовлено це тим, що в такому раціоні не вистачає йоду. Дослідники відзначають, що мова йде не стільки про м’ясі, скільки про молочних продуктах, адже саме там міститься найбільша кількість даного елемента.

Проведені дослідження показали, що у людей, які дотримуються вегетаріанський раціон, рівень IQ нижче на 13 пунктів порівняно з тими, хто харчується повноцінно. Фахівці побоюються, що такий режим вживання їжі може негативно позначитися і на майбутньому поколінні.

Вчені проаналізували склад соєвого, мигдального, рисового і вівсяного молока, вивчили склад коров’ячого молока. Дослідження показали, що в напої рослинного походження кількість йоду було мінімум на 2 % менше, ніж у продукті тваринництва.

На тлі отриманих результатів аналізів клініцисти зробили наступні висновки: повністю переходити на рослинну дієту не рекомендується. Навіть якщо яскраво вираженої симптоматики порушення функціонування організму не буде, все ж таки негативні наслідки можливі. Особливо це стосується дітей — в їх раціоні в обов’язковому порядку повинні бути молоко, м’ясо і яйця.