Розчинний мозкової імплантат може змінити ситуацію в невідкладній медицині

0
221

Коли у пацієнта підтверджується черепно-мозкова травма, лікарі повинні контролювати внутрішньочерепний і тиск, щоб запобігти подальшому пошкодження головного мозку. Існуючі в даний час монітори великі і громіздкі. Тепер же, дослідники розробили бездротовий датчик мозку, який розчиняється організмом, усуваючи необхідність операції з його захоплення.

Дослідники з Школи Медицини при Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі, штат Міссурі, заявляють, що їх імплантати можуть бути використані для моніторингу пацієнтів з черепно-мозковою травмою (ЧМТ), однак, подібні датчики можуть бути використані і для моніторингу активності інших органів.

Вони публікують результати своїх останніх досліджень, в журналі «Nature». У США кожен рік, близько 50000 чоловік помирає від ЧМТ. Тяжкість ЧМТ може варіюватися від легкої до важкої, у тому числі з тривалим періодом втрати свідомості або амнезії після травми.

Все тому, що не існує ніякого способу, щоб зуміти достовірно оцінити рівень внутрішньочерепного тиску. При надходженні пацієнта до лікарні з ЧМТ, лікарі повинні використовувати пристрої, які працюють на основі технології 30-річної давності. Вони великі, вони громіздкі, і у них є дроту, які підключаються до моніторів в блоці інтенсивної терапії.

Проблема в тому, що застосування імплантатів в тілі часто викликає імунну відповідь, що доставляє проблеми пацієнтам.

Щоб обійти цю проблему, доктор Мерфі і його колеги працювали разом, щоб розробити пристрої, виготовлені з полімолочної-з-гліколевої кислоти і силікону, які можуть передавати дані про тиск, показники температури та іншу інформацію.

Команда вперше випробувала датчики в сольовому розчині, в результаті чого вони розчинилися в протягом декількох днів. Наступним кроком була перевірка пристроїв в мозку піддослідних щурів.

Після успішних випробувань, в яких команда показала, що датчики точні і повністю розчиняються в мозку щурів, дослідники планують перевірити свої датчики на хворих людях.

Перевага датчика – розчинність. Вчені довели, їх пристрої здатні працювати безперервно протягом трьох днів, це є достатнім для ефективного клінічного використання.

Їх нові пристрої можуть розміщуватися в головному мозку в декількох місцях під час операції з приводу ЧМТ, наприклад, при декомпресійної або лікувальної трепанації черепа, для подальшого моніторингу пацієнта.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com