Розпивання соків на сніданок призводить до розвитку діабету

0
187

Фрукти і овочі традиційно вважаються найбільш корисними продуктами для людського організму. Однак зовсім недавно, завдяки дослідженням, проведеним групою канадських вчених, виявлено, що розпивання фруктового соку натще в кілька разів збільшує ризики виникнення цукрового діабету 2 типу.

Негативний вплив таких напоїв пояснюється тим, що вони містять у собі велику кількість цукру. В той же час вони відрізняються повною відсутністю корисних для організму харчових волокон. Пацієнтам, яким вже був поставлений такий діагноз не варто замінювати солодку газовану воду на соки, якщо вони хочуть контролювати концентрацію глюкози в крові, чому також може допомогти ведення активного та здорового способу життя, а також повноцінне харчування.

Регулярне вживання фруктових соків не тільки пов’язано з підвищеною захворюваністю на цукровий діабет 2 типу, але також призводить до частих рецидивів неприємних клінічних проявів подібного розладу. Першими ознаками загострення виступають сильна і постійна спрага, швидка стомлюваність, безпричинна втрата маси тіла і зниження гостроти зору. Саме різкий стрибок цукру провокує формування подібних наслідків.

У той же час відзначається, що споживання в їжу свіжих фруктів має сприятливий ефект – це, навпаки, знижує небезпека формування діабету. Користь полягає в тому, що такі інгредієнти, збагачені харчовими волокнами і мікроелементами, при цьому вони відрізняються низькою енергетичною щільністю.

Фахівці вказують на те, що користь для організму несе лише розпивання фруктового соку у незначних обсягах, а саме не більше 1 верстата на добу. Також рекомендується готувати соки або смузі з фруктів або овочів в домашніх умовах, а не споживати пакетоване питво.