Розроблена ефективна дієта проти цукрового діабету

0
216

Перебіг цукрового діабету 2 типу призводить до великої кількості змін, що розвиваються в людському організмі. Однак вченими з Університету Ньюкасла був розроблений спеціальний дієтичний раціон, що допомагає впоратися з будь-якими відхиленнями, спровокованими даними недугою.

Щоб прийти до такого висновку, дослідницька група прийняла за основу теорію, стосовно якої, подібне захворювання має подвійний цикл розвитку. Згідно з таким припущенням в печінці збирається велика кількість жиру, тому цей орган погано реагує на інсулін. На тлі того, що печінка бере участь у секреції глюкози, то вона починає виробляти велику кількість подібного речовини. Більш того, надмірна концентрація жиру збільшує ймовірність його поширення на інші тканини. Наприклад, він накопичується в підшлунковій залозі і негативно впливає на клітини, що продукують інсулін.

Відповідні наукові дослідження підтверджують таку теорію і разом з тим показують, що дотримання низькокалорійного меню протягом тижня покращує сприйнятливість печінки до інсуліну, а рівень глюкози в крові нормалізується. У наступні 7 діб дієтотерапії приходять в норму обсяги жиру в підшлунковій залозі і відновлюється процес секреції інсуліну.

Крім цього, вчені відзначають, що вищезазначені порушення можна звернути назад, навіть якщо цукровий діабет 2 типу протікає на протязі більше 10 років. Користь дієти також полягає в тому, що вона не викликає відчуття втоми і голоду, а також дозволяє втратити 15 кілограм зайвої ваги і повною мірою зупинити згубний вплив хвороби на організм. Однак фахівці стверджують, що для досягнення більш повного позитивного ефекту пацієнтам слід вести в міру активний спосіб життя з помірними фізичними навантаженнями.