Розроблена нова методика лікування раку

0
260

Вченими вже давно була встановлена ефективність етанолу в боротьбі з онкологічними клітинами, проте присутні деякі проблеми у використанні такої речовини в терапії ракових захворювань. Проте зовсім нещодавно дослідницька група з університету Дьюка створила новий тип розчину на основі етанолу. Основною його перевагою виступає те, що його можна вводити в злоякісні новоутворення. Це вказує на те, що вченими виведена нова, не приносить шкоди і дешева методика терапії онкології.

Новий спосіб терапії отримав назву абляція етанолом, при цьому подібна речовина вводять саме в онкологічну пухлина. Варто зазначити, що на сьогоднішній день представляється можливим використовувати тільки для усунення ракових утворень печінки і щитовидної залозі.

Головною негативною рисою такого способу лікування виступала потреба у введенні великої кількості етанолу, що завдавало шкоди оточуючим здоровим тканинам. З цього випливає, що абляція етанолом володіє позитивним ефектом тільки при новоутвореннях, оточені фіброзною капсулою, що утримує лікарський розчин.

Вченим університету Дьюка вдалося перемогти такі обмеження – вони створили суміш етанолу і етилу целюлози. Такий розчин, при впровадженні в новоутворення, трансформується в гель, а це дає йому можливість сконцентруватися в місці ін’єкції.

Нова методика терапії вже пройшла випробування на лабораторныхподопытных. Кільком групам дрібних гризунів вводили звичайний етанол і новітній розчин. У першому випадку сприятливий ефект спостерігався лише при введенні великої кількості речовини і лише у третини хом’яків з даної категорії пухлина зникла. Друга група, навпаки, показала досить значні результати – за 8 діб 7 оброблених пухлин повноцінно регрессировали.

Подальші вивчення будуть спрямовані на те, щоб за допомогою розчину етанолу і етилу целюлози лікувати онкологічні освіти будь-якої локалізації.
Вчені покладають великі надії на те, що абляція стане альтернативою хірургічного видалення новоутворення.