Розроблено гіперчутливий датчик для пошуку онкопатології

0
196

Команда фізиків та інженерів з Клівленда, штат Огайо, створила оптичний біосенсор для виявлення раку з використанням наноструктурованих метаматеріалів, які є в 1 мільйон разів більш чутливими, ніж попередні версії, відкриваючи шлях до ефективної системи раннього виявлення раку та інших хвороб.

Пристрій, який досить малий, щоб поміститися в долоні, було розроблено, щоб забезпечити онкологів методом виявлення однієї молекули ферменту, що утворюється при поширенні ракових клітин.

Таке виявлення може дозволити лікарям діагностувати пацієнтів з деякими видами раку набагато раніше, ніж це можливо сьогодні. Стане можливим контроль за ходом лікування, опірність захворювання і багато іншого.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Materials, описує, як наносенсор діє, немов біологічне сито, ізолюючи невелику молекулу білка з масою тіла менше 800 квадриллионных нанограми з вкрай розбавленого розчину.

Дослідники вважають, що сенсорна технологія також буде корисна для діагностики і моніторингу інших захворювань.

На доклінічній стадії, більшість циркулюючих пухлинних клітин, що експресують білки з дуже низькою молекулярною масою, менш 500 Дальтон. Ці білки, як правило, занадто малі та у низькій концентрації, щоб виявити їх існуючими методами, що дає хибнонегативні результатів.

За допомогою цієї платформи, вчені виявили білки в 244 Дальтон, що повинно дозволити лікарям виявляти рак раніше.

Для того щоб пристрій стало настільки чутливим, команда повинна була подолати ряд проблем. Вони змогли подолати бар’єри шляхом використання нанотехнологічних інструментів і зв’язування їх з микрожидкостными каналами з сконструйованого матеріалу, званого метаматеріал. Коли невелика молекула потрапляє на поверхні, це призводить до значної локальної модифікації, в результаті чого світловий зрушення.

Дослідники сподіваються навчитися розпізнавати специфічні молекули різних видів раку, їх світлових зрушень.

Дослідники почали тестування датчика для ранньої діагностики раку передміхурової залози. Датчик, наприклад, може допомогти визначити маркери агресивних видів раку простати, які потребують лікування або активної форми, які цього не вимагають.

Дослідники також працюють з онкологами по всьому світу, щоб перевірити пристрій з метою просування датчика до клінічного застосування.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com