Розроблено нові ліки від лейкемії, яке краще хіміотерапії

0
211

Вченими з Національного Австралійського Університету виведено новітнє лікарський засіб проти такого захворювання, як агресивна форма лейкемії. Завдяки проведеним науковим дослідженням вдалося з’ясувати, що воно показує кращий ефект, ніж хіміотерапія.

Гострий мієлоїдний лейкоз – це хвороба, для якої характерне формування злоякісного характеру новоутворення. В цей час в людському організмі спостерігається активне збільшення чисельності патологічно трансформованих білих клітин крові. Як наслідок, вони негативно позначаються на виробленні таких речовин, як тромбоцити, еритроцити і лейкоцити. Результат недуги всі різний і залежить від різновиду патології, але найчастіше у пацієнтів не залишається шансів на виживання.

Саме це і підштовхнуло австралійських дослідників до розробки нового ліки. Вони взялися за вивчення властивостей селективного інгібітора ферменту РНК-полімерази І. Саме з цього компонента вивели речовина СХ-5461.

Під час наукових експериментів, в яких брали участь генномодифіковані миші і людська структура клітин, уражених лейкемію, фахівцям вдалося направити вплив вищезазначеного речовини на процес вироблення білків в клітинах, які зазнали онкологічним змін.

Подібне речовину вводили тваринам внутрішньом’язовим шляхом і було виявлено, що кількість патологічних клітин змінилося в меншу сторону. Це свідчить про величезні можливості СХ-5461. Подальші спостереження показали, що воно знижує кількість стовбурових клітин, які не тільки можуть протистояти агресивної хіміотерапії, але також можуть прогресувати, що робить неможливим ремісію захворювання у деяких пацієнтів.

Перевага СХ-5461 над хіміотерапією полягає в тому, що клітини не здатні з ним боротися – це вказує на те, що у осіб з подібним діагнозом з’явилася надія на одужання.