Самотність, як фактор ризику розвитку діабету

0
214

Вчені з Нідерландів стверджують, що самотність може виступати як провокатора такого захворювання, як цукровий діабет 2 типу. При цьому зазначається, що він впливає більшою мірою на представників чоловічої статі, а не на жінок.

Чоловіки, у яких немає супутниць життя, друзів або родичів, у кілька разів частіше стикаються з подібним метаболічним синдромом. Дослідники вважають – це обумовлюється тим, що людина не отримує належної емоційної і фізичної підтримки від близьких осіб, які допомагають йому вести більш активний і здоровий спосіб життя. Також стало відомо, що кожен втрачений друг збільшує шанси на розвиток діабету на 10%.

Суть наукового дослідження, що підтверджує таку інформацію полягала в тому, що вчені проаналізували дані близько 3 тисяч людей. Всі люди пройшли опитування щодо сімейного статусу, харчових пристрастей і способу життя в цілому. Після тривалих спостережень стало відомо, що чоловіки рідше схильні до соціальних контактів, ніж представниці слабкої половини людства. Саме тому у жінок, які проживають в самоті, досить рідко виникає така недуга. Це пояснює, чому серед осіб старшого віку від цукрового діабету 2 типу страждають 56% чоловіків і 44% жінок.

Отримана інформація вказує на важливість уникнення самотності, оскільки це є профілактикою подібного захворювання. Це означає, що чим частіше самотні люди будуть відвідувати місця скупчення великої кількості людей, тим підвищується ймовірність попередження появи цієї хвороби. Також позитивно впливає проживання від родичів або друзів на тій дистанції, яку можна спокійно пройти пішки.

Від клініцистів, в свою чергу, потрібно більш уважно підходити до аналізу здоров’я самотніх чоловіків, а також ретельніше інформувати пацієнтів про ризики та методики попередження появи діабету.