Самотність змінює імунну систему, збільшуючи шанси захворювань

0
256

Попередні дослідження показали негативний вплив самотності на здоров’я, однак механізми цього явища залишалися неясними. Нове дослідження проливає світло на це питання, знаходячи, що самотність може змінити клітини імунної системи таким чином, щоб збільшилася сприйнятливість до хвороби.

Дослідження опубліковано у виданні «Працях Національної Академії Наук». Воно було проведене професором Джоном Качоппо з Університету Чикаго і колегами з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

Дослідження ґрунтується на результатах попереднього експерименту, проведеного професором Качоппо в минулому році, який встановив, що літні люди, які відчувають крайнє самотність, виявляють на 14% більший ризик передчасної смерті.

Раніше вчені виявили, що люди, які були самотні, мали більш виражене запалення і більш слабка імунна відповідь, ніж ті, які не були самотні, припускаючи, що самотність може бути пов’язано з механізмом, відомим як «збереження транскрипционной реакції на негаразди» (СТОР). Цей механізм характеризується збільшенням експресії генів, які відіграють роль в запаленні і зменшення експресії генів, залучених в антивірусний відповідь.

Професор заглибився в аналіз експресії генів в лейкоцитах — білих кров’яних клітинах імунної системи, які допомагають запобігти інфекції. До дослідження залучили 141 особи у віці 50-68 років, які були частиною «Дослідження Зв’язків Старіння, Соціальних Відносин і Здоров’я».

Вчені підтвердили дані отриманих раніше результатів експресії генів. Також виявили, що експресія посилює тяжкість самотності, а самотність посилює експресію, там самим замикаючи порочне коло СТОР.

Дослідники також проаналізували експресію гена в лейкоцитах резус-макак, які є високо соціальним видом. Самотні мавпи не просто демонструють більшу експресію гена СТОР, але також мали більш високі рівні норадреналіну, який бере участь реакції «бий або біжи», що виникає при стресі.

Минулі дослідження показали, норадреналін може збільшити виробництво незрілих моноцитів у кістковому мозку. Ці моноцити демонструють високу запальну експресію генів і низьку експресію противірусного гена. Це може погіршити вироблення лейкоцитів, що частково пояснює, чому самотні люди знаходяться в більшій небезпеці розвитку хронічних захворювань.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com