Сауна допомагає запобігти серцево-судинні захворювання

0
210

Група дослідників з Університету Східної Фінляндії встановила, що сауна позначається на роботі серцево-судинної системи приблизно так само, як постійні фізичні навантаження. Тому регулярне відвідування парної можна розцінювати як відмінний засіб профілактики інсультів, інфарктів та інших патологічних процесів.

У практичній частині досліджень взяли участь 102 людини, які не мали в анамнезі серцево-судинних захворювань, але ризик розвитку таких хвороб, а також схильність до ожиріння, були присутні. У ході експерименту учасники кілька разів на тиждень відвідували фінську сауну і проводили в парній близько 30 хвилин. Було встановлено, що показники артеріального тиску стабілізувалися, а еластичність артерій стала набагато краще.

Діагностично було встановлено, що при знаходженні у сауні частота серцевих скорочень зростає до 65 ударів на хвилину до 81. Точно таке ж відбувається і при фізичних навантаженнях. Клініцисти припускають, що це відбувається із-за впливу на організм високих температур, що провокує підвищене потовиділення, від чого знижується артеріальний тиск, отже, і навантаження на серце.

Відвідування сауни на регулярній основі – відмінний спосіб профілактики серцево-судинних захворювань. Оптимальним цей варіант буде і для тих, кому фізичні навантаження протипоказані за медичними показаннями.

У той же час слід зазначити, що такий метод підходить далеко не всім. Так, відвідування будь-якого типу парної заборонено при стабільно високому артеріальному тиску, шкірних захворюваннях і під час вагітності. Тому попередньо не зайвим буде проконсультуватися з лікарем.