Секс «змінює» імунну систему, щоб збільшити шанси вагітності

0
188

Жінки часто намагаються завагітніти, розраховуючи, щоб час сексу, випадало на оптимальні дні овуляції і це правильно. Але нові дослідження показують, що секс в будь-якій точці овуляційного циклу, дає поштовх для зміни в імунній системі, які збільшують ймовірність зачаття.

Це ув’язнення двох досліджень, опублікованих в журналах «Фертильність і Безпліддя» і «Фізіологія і Поведінка». Обидва дослідження проведені на чолі з Тірні Лоренц, з Інституту Кінсі при Університеті Індіани.

Лоренц зазначає, що парам, які намагаються завагітніти, як правило, рекомендується займатися регулярним сексом, щоб збільшити шанси зачаття, навіть під час фолікулярної фази циклу, але незрозуміло, як це працює.

Для подальшого вивчення цієї теми, Лоренц і її колеги використовували інформацію від практиканток Інституту по Вивченню Імунітету та Сексуального Здоров’я Жінок. Вони накопичили дані по менструальних циклів 30 здорових жінок, половина з яких була сексуальна активної, а друга половина такою не була.

В одній роботі, команда описує, як у сексуально активних жінок спостерігаються більше змін у Т-хелперах, які керують імунною реакцією організму, активізуючи клітини, які знищують чужорідні клітини в організмі. У другій статті, вони подають докази відмінностей у рівні антитіл між двома групами жінок. Антитіла, які відомі як імуноглобуліни, відіграють вирішальну роль у знищенні сторонніх мікроорганізмів.

Однак, якщо йти по цьому логічному ланцюжку, то сперматозоїди теж чужорідні і вагітності просто не настане. Але це, зрозуміло, не так.

Дослідники відзначають, що є декілька типів Т-хелперів і імуноглобулінів. У той час як тип 1 Т-хелперів допомагають організму захищатися від зовнішніх загроз, тип 2 Т-хелперів допомагають організму в прийнятті вагітності, допомагає тілу, коректно інтерпретувати сперму або ембріона, наприклад.

Результати їх дослідження показують, що у сексуально активних, невагітних жінок, були значно більш високі рівні типу 2 Т-хелперів і імуноглобулінів А під час лютеїнової фази менструального циклу.

В групі жінок з статевої абстиненцією, жодне з цих змін імунітету не були присутні.

Ці дані можуть потенційно вплинути на рекомендації для пар, які намагаються завагітніти, в плані того, як часто вони повинні займатися сексом.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com