Серйозні серцеві напади вражають все більше молодих осіб

0
248

Серйозні серцеві напади зачіпають все частіше молодих і здорових осіб, людей з високими показниками кров’яного тиску, діабетом та хронічною обструктивною хворобою легенів. Дані отримані, згідно з результатами, які повинні бути представлені в Американському Коледжі Кардіології на 65-й Щорічній Науковій Сесії в Чикаго.

Фактори, які підвищують ризик серцевого нападу, включають вік і історію сім’ї, які знаходяться поза контролем людини.

Тим не менш, здоров’я серця може також залежати від звичок харчування, фізичних вправ і куріння, а також вибору способу життя, які знаходяться поза контролем людини.

Усвідомлення серцево-судинних захворювань різко зросла в останні роки, і люди більш обізнані, ніж коли-небудь про необхідність усунення предотвратімих причин.

Інфаркт міокарда з підйомом ST (ИМПСТ) є найбільш важкою і смертельною формою серцевого нападу, який відбувається, коли одна з головних артерій серця стає повністю заблокованою бляшкою, при цьому зупиняючи потік крові. Високий ризик смерті та інвалідності.

За даними Американської Асоціації Серця, ИМПСТ можна лікувати за допомогою ліків розоряють згусток, вони ефективні при застосуванні протягом 30 хвилин після нападу. Інший спосіб лікування – черезшкірне коронарне втручання, механічний спосіб відкриття артерії, яке повинно бути виконано протягом 90 хвилин.

У поточному дослідженні вчені під керівництвом доктора Саміра Кападіа, професора медицини та начальника відділу інтервенційної кардіології в клініці Клівленда, досліджували фактори ризику розвитку серцево – судинних захворювань у пацієнтів, що знаходилися на лікуванні з приводу ИМПСТ в клініці.

Вчені розподілили понад 3900 пацієнтів з ИМПСТ за 1995-2014 роки на чотири квартилі за 5 років кожна.

Середній вік хворих знизився з 64 до 60 років. Показники ожиріння серед цих пацієнтів зросли з 31% до 40%, цукрового діабету з 24% до 31%, високий кров’яний тиск з 55% до 77%, а частка хворих з хронічною обструктивною хворобою легень зросла з 5% до 12%.

Усі зміни є значними, особливо в відповідності з національними тенденціями.

У той же час, частка курців у цій групі населення зросла з 28% до 46%, незважаючи на загальний спад у національному масштабі протягом останніх 2-х десятиліть.

Автори кажуть, що це “сильні повідомлення” для фахівців у галузі охорони здоров’я та громадськості.

Доктор вимагає якісної первинної практики.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com