Щасливе подружнє життя призводить до збільшення ваги

0
196

Як стало відомо з недавніх досліджень в області здоров’я і психології, подружні пари, які щасливі у шлюбі, більш схильні до збільшення ваги. Поки це лише припущення, проте, закріплене певними изучениями подружніх пар. І, що примітно, в даному випадку справа навіть не в тому, що в шлюбі жінки прагнуть до приготування смачної і калорійної їжі для чоловіка.

Так, дослідження зокрема передбачало вивчення понад 160 подружніх пар, які вважають себе щасливими в сформованих у них відносинах, при цьому, чим більше вони були щасливі, тим більше це відбивалося на фунтах їх ваги. Зокрема для оцінки щастя в шлюбі використовувалася спеціальна шкала, додатково враховувався, відповідно, вага і зріст. Тривалість дослідження становить чотири роки, протягом яких пари регулярно проходили опитування щодо якості стосунків у шлюбі.

На підставі наявних даних дослідниками було виявлено, що на кожну одиницю збільшення задоволеності у відносинах чоловіків і жінок у середньому припадало по одній десятій одиниці BMI на кожні півроку – або ж по 1 фунту (близько 0,45 кг) в рік для жінки, з вагою 119 фунтів при зростанні в 5 футів 4 дюйми (близько 162 см).

Автори стверджують, що результати дослідження вказують на той факт, що ті, хто був більш задоволений власними відносинами в шлюбі, значно меншою мірою схильні проявляти занепокоєння щодо своєї ваги, тому як у них, відповідно, не виникало бажання шукати другу половину.

Андреа Мельцер, доктор Південного методистського університету в Далласі, відзначає наступне:

«Дружини, які були більш задоволені своїм шлюбом, з меншою ймовірністю розглядають можливість розлучення, що, відповідно, усуває бар’єри щодо переживань, що стосуються ваги, це ж не заважає їм його набирати. І навпаки, ті з пар, які в меншій мірі задоволені відносинами в шлюбі, як правило, з плином часу набирають менше ваги, бо вони, можливо, десь на глибоко підсвідомому рівні, налаштовані на пошуки більш задовольняють їх за всіма параметрами відносин».

Таким чином, щасливі пари, залишаючись разом, швидше за все, будуть додавати у вазі, і пари, які згодом розлучаться, зі збільшенням ваги, відповідно, не зіткнуться.

Як зазначає доктор Мельцер, дані результати вказують на те, що, швидше за все, люди стурбовані більшою мірою власною вагою з точки зору зовнішності, а не про здоров’я. Приділяючи ж більше уваги вазі з розгляду цього фактора з точки зору стану здоров’я, а не зовнішнього вигляду, щасливі у шлюбі пари зможуть також уникнути і потенційно нездорового збільшення у вазі.