Що таке астигматизм

9-18-2019

Что такое астигматизм
Астигматизм – це рефракционный дефект, який призводить до того, що предмети відбиваються на сітківці в спотвореному вигляді, що негативно впливає на зір вдалину і зблизька.
Також хочемо вам порекомендувати https://www.tarus.ua/lechenie-astigmatisma-u-detei/
Астигматизм може виникнути самостійно або поєднуватися з короткозорістю або віковою далекозорістю, і зазвичай зберігається на все життя.
Астигматизм пов’язаний з порушенням рівномірної кривизни рогівки, що призводить до спотворення зору і розпливчастого бачення предметів, як на близькій відстані, так і на далекому. Рогівка втрачає свою сферичну форму, перетворюючись в еліпсоподібну або овальну.
Причина зазвичай пояснюється генетичною спадковістю, хоча астигматизм може з’явитися і в результаті травми, хвороби або хірургічного втручання (наприклад, пересадка рогівки).
Астигматизм не можна попередити, але можна встановити ранній діагноз шляхом звичайного офтальмологічного обстеження, яке включає визначення рефракції ока та/ або топографію рогівки.
У деяких особливих або більш складних випадках можуть знадобитися додаткові дослідження.
В залежності від віку пацієнта і ступеня астигматизму, симптоми можуть бути різними. При невеликому ступені астигматизму зір може бути не порушена.
Спотворення зображень (зустрічається найчастіше).
Порушення гостроти зору на відстані.
Проблеми при зміні поля зору (вдалину – поблизу).
Важко розрізняти дрібні деталі як поблизу, так і на відстані.
Головні болі, болі в очах або запаморочення, як результат надмірних зусиль м’язів очей при спробі компенсувати дефект акомодації кришталика (природного лінзи очі, еластичність якого дозволяє фокусувати зір). Найчастіше це відбувається у випадках, коли астигматизм поєднується з віковою далекозорістю.
Для корекції астигматизму використовуються окуляри або контактні торичні лінзи.
Щоб позбавитися від астигматизму і забути про окуляри і лінзи, можна вдатися до хірургічної операції.
Ексимерний лазер: впливає на товщину сітківки, використовується для корекції астигматизму середнього ступеня.
Нанесення розрізів (аркова кератотомія): полягає в нанесенні розрізів на поверхні сітківки і застосовується у випадках високого ступеня астигматизму.
Торичні інтраокулярні лінзи: вони можуть бути факичными (розташовуватися між рогівкою і кришталиком) і псевдофакичными (замінювати кришталик). Зазвичай використовуються для виправлення астигматизму високого ступеня.
Для визначення найбільш підходящої техніки в кожному випадку слід звернутися за порадою до офтальмолога.
Близько 80% успіху при хірургічному втручанні залежить від точності діагнозу і правильного вибору типу операції.