Щоб жити довше, замініть годину сидіння щоденної ходьбою

0
254

Коли справа доходить до підтримки здоров’я, тут рад безліч: пити більше води, займатися фізкультурою, приймати вітаміни, їсти жирну рибу, пити більше кави або пити менше кави. Але нове дослідження може спростити шлях до міцного здоров’я; воно припускає, що при заміні години сидіння на прогулянки, ми можемо зменшити наші шанси ранньої смерті на 12-14%.

У дослідженні, опублікованому в Міжнародному Журналі Поведінкового Харчування і Фізичної Активності, проведеному вченими з Університету Сіднея, в якому брали участь близько 200000 людей середнього віку і старше.

За даними CDC, дорослі повинні, близько 150 хвилин в тиждень робити вправи на свіжому повітрі, такі як: швидка ходьба 1-2 рази в тиждень, а також вправи загальнозміцнюючі вправи, 2-3 рази в тиждень.

Професор Emmanuel Stamatakis, провідний автор дослідження, вирішив подивитися на те, що відбувається, коли ми замінюємо одну активність з пропорційним кількістю іншого. Він і його команда, взяли за точку відліку робочий час, на яке припадає понад 50% від загального часу неспання, додавши, що працівники багатьох професій проводять, в середньому, більш ніж 70% свого робочого часу сидячи. Останнє дослідження було сфокусовано на ефекти заміни звичного способу життя і порівняння результатів з загальними показниками стану здоров’я, в тому числі і смертністю.

Для проведення їх досліджень, вчені використовували статистичне моделювання даних про стан здоров’я досліджуваних суб’єктів, які приймали участь у дослідженні – це люди від 45 років і вище, яких спостерігали протягом 4-х років.

Вчені виявили, що щоденна заміна всього 1 години сидіння на прогулянку зменшує ризик ранньої смерті на 5%. Цікаво й протилежне, коли 1 годину ходьби замінили на сидячий спосіб життя, вчені виявили збільшення ризику смерті на цілих 13-17%.

Результати показують, що бездіяльність є навіть більшою проблемою для здоров’я, ніж ми спочатку думали. Середній осіб, близько трьох годин на день проводить на дивані перед телевізором, напевно в цей час можна було б зайнятися чимось більш активним.

Дослідники відзначають, що, в середньому, люди у віці старше 70 років витрачають близько 65-80% свого часу неспання на сидячий спосіб життя. Замінимо хоч малу частину цього часу на просту ходьбу або хоча б на стояння, і ми допоможемо дорослому поколінню значно поліпшити здоров’я.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com