Щоденне вживання свіжих фруктів може знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань

0
274

Нове дослідження дає додаткові свідоцтва про корисність споживання фруктів для здоров’я, після того, як виявили, що, щодня вживаючи свіжі фрукти, можна знизити ризик серцевого нападу, інсульту та серцево-судинної смерті.

Доктор Хуайдонг Ду, з Оксфордського Університету у Великобританії, і його колеги нещодавно опублікували свої висновки в журналі New England Journal of Medicine.

Згідно Дієтичні Рекомендації для Американців, вказується, щоб люди, які займаються менше 30 хвилин помірними фізичними вправами щодня, повинні споживати 1,5-2 чашки фруктів щодня.

Тим не менш, доповідь Центрів по контролю і профілактиці захворювань (CDC) в минулому році показав, що тільки 13% дорослих у США споживають достатню кількість фруктів.

Тепер, доктор Ду і його колеги додатково підкреслюють переваги споживання фруктів, показуючи, як щоденне споживання свіжих фруктів може знизити ризик серцевого нападу та інсульту.

Вчені відзначають, що попередні дослідження вже виявили зв’язок між високим споживанням фруктів і низьким ризиком розвитку серцево-судинних захворювань у західних країнах.

Тим не менше, дослідники говорять, що відомо мало про те, як високе споживання фруктів впливає на здоров’я серця у людей в Китаї, де споживання фруктів нижче, ніж у багатьох інших країнах.

Щоб з’ясувати це, команда привернула 512 891 дорослих у віці 30-79 років з 10 міських і сільських районів по всьому Китаю, які не мали в анамнезі серцево-судинних захворювань.

Учасники повинні були повідомляти їх щоденне споживання фруктів, в тому числі, які плоди вони їли і скільки. Їх здоров’я відстежувалася, в середньому, протягом 7 років, з використанням електронних лікарняних записів. У порівнянні з учасниками, які ніколи або рідко споживали свіжі фрукти, ті, хто їв свіжі фрукти щодня, мали більш низький кров’яний тиск і рівень глюкози, а також знижені ризики серцевого нападу та інсульту.

Після врахування всіх чинників, у тому числі освіти, шкідливих звичок, вчені виявили, що учасники, які споживали близько 100 г свіжих фруктів на день, мали на третину менше шансів серцевої смерті, порівняно з тими, хто рідко вживав свіжі фрукти.

Зв’язок між високим споживанням фруктів і низьким ризиком, як вважають, більш сильна в Китаї тому, що щоденне споживання фруктів тут зустрічається рідше, ніж у країнах з високим рівнем доходу.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com