Щоденний прийом аспірину може збільшити ймовірність зачаття

0
224

Дослідники з Університету Штату Юта та Національного Інституту Здоров’я Дитини і Розвитку Людини (NICHD) припускають, що, приймаючи всього 81 мг аспірину в день, можна збільшити ймовірність зачаття у жінки, шляхом зниження системного запалення і поліпшення стану навколишнього середовища, в якій розвивається ембріон. Аспірин — саліцилат, який зазвичай приймається, для зменшення спека, запалення і полегшення больових симптомів. Він, також, часто використовується в якості антиагрегантної кошти, з метою зменшення ймовірності інфарктів та інсультів серед осіб з високим ризиком.

Було приділено багато уваги потенційної користі для здоров’я при прийомі аспірину, в останні місяці. Одне дослідження, опубліковане Medical News Today, припустило, що препарат може подвоїти ймовірність виживання у пацієнтів з шлунково-кишковими формами раку. Інше ж дослідження припустило, що щоденний прийом аспірину може допомогти запобігти рак молочної залози.

Поточне дослідження припускає, що поліпшення жіночої родючості може бути сміливо додано до зростаючого списку переваг регулярного використання аспірину.

У дослідженні взяли участь 1228 жінок у віці від 18 до 40 років, які безуспішно намагалися завагітніти протягом 12 місяців. У всіх жінок виявлялося системне запалення. Порівняно з жінками, які не приймали аспірин щодня, ті, хто брав 81 мг препарату щоденно, на 17% збільшили шанси зачаття і, майже на 20%, шанси успішних пологів.

Це відбувається тому, що зменшення системного запалення робить матку більш безпечним середовищем для розвитку і росту ембріона.

За словами професора Річарда Поулсон, віце-президента Американського Товариства Репродуктивної Медицини (ASRM), який не був залучений до дослідження, попереднє дослідження також припустило, що аспірин підвищує шанси зачаття, але шляхом збільшення кровотоку в області тазу і потовщення внутрішнього шару матки, полегшуючи імплантацію ембріона.

Багато експертів в області охорони здоров’я кажуть, що є достатньо доказів для того, щоб можна було стверджувати, що всі жінки повинні приймати аспірин регулярно, щоб збільшити шанси зачаття, відзначаючи при цьому, що препарат може мати ряд побічних ефектів і має протипоказання до прийому.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com