Шизофренія – розплата за еволюцію людини

0
189

Вчені одного з американських дослідницьких центрів, які були стурбовані проблемою існування шизофренії, провели дослідження. В ході нього вони виявили, що, хоч хвороба і відома людству вже досить давно, вона виникла набагато пізніше, ніж з’явилася людина. Вважається, що шизофренія з’явилася після розділення стародавніх гомінідів на неандертальців і наших предків. До речі, неандертальці не могли хворіти на шизофренію – її ознаки були виявлені виключно у хомо сапієнс. Homo sapiens зіткнулися з такою хворобою з самого початку свого існування, і хвороба, як з’ясувалося, має довгу історію. Ця інформація була опублікована в медичному виданні Biological Psychiatry.

Вчені, які зайнялися дослідженням ДНК людей, які страждали шизофренією, кажуть, що чинники, що обумовлюють виникнення шизофренії, як правило, генетичного характеру. При цьому конкретні фактори науці поки невідомі. Саме тому вважається, що шизофренія – ще один аспект, який доводить еволюцію мозку, що дозволило нашим далеким предкам стати розумними людьми.

Для довідки: шизофренія – важка форма психічного розладу, що характеризується розпадом емоційних і психічних реакцій. Розлади при цієї хвороби супроводжують проблеми із сприйняттям і мисленням, а також стан афекту. Найчастіше шизофренія асоціюється зі слуховими галюцинаціями, маренням і порушеннями мовного апарату, супроводжуючись соціальними дисфункціями і проблемами з працездатністю. Хворий шизофренією часто ізолюється від людей, так як його стан мовчання і апатії може змінюватися неадекватною поведінкою. Шизофренію складно діагностувати за однією ознакою, її досліджують протягом декількох місяців, щоб сформувати діагноз.

За матеріалами: planet-today.ru