Шум літаків може привести до гіпертонії і пошкодження органів

0
231

Дійсно проживання поруч з аеропортом шкідливо для вашого здоров’я? Шведська дослідницька група нещодавно виявила збільшення, як гіпертонії, так і безсимптомного пошкодження органів у тих, хто піддається впливу шуму повітряних суден протягом тривалих періодів часу.

У 2013 році налічувалося 64 млн злетів і посадок – на 1,2% більше, ніж у 2012 році. Міжнародна організація цивільної авіації вважає, що ця цифра, швидше за все, подвоїться протягом наступних 2-х десятиліть.

Впливу раніше були пов’язані з порушеннями сну, проблемами з диханням в нічний час і з нервозністю.

Нові дослідження показують, що авіаційний шум може мати серйозні фізичні наслідки для людей, які піддаються самим високим рівнями шуму.

Дослідження, опубліковане в «Epidemiology» у 2007 році, вивчило 2000 учасників, і була виявлена зв’язок між довгостроковими авіаційним шумом і гіпертонією.

Аналогічним чином, дослідження з використанням даних більш ніж 6 мільйонів чоловік, опублікованих в «The BMJ» в 2013 році, показало, що люди, які живуть в районах з високим рівнем впливу шуму, імені на 3,5% більше високий рівень госпіталізацій внаслідок захворювань серцево-судинної системи.

Нові дані по цій темі були представлені на цьому тижні, на зустрічі EuroPRevent 2016 р., Мартою Рожек, з Медичного Коледжу Ягелонського Університету в Кракові, Польща.

Команда обстежила 201 людини у віці 40-66 років. Всі вони жили в регіонах з низьким або високим рівнем авіаційного шуму, протягом останніх трьох років. З цієї групи 101 учасник регулярно чули звуки від 60 децибел, а решта 100 жили в районі, відчуваючи звуки до 55 децибел.

Як і слід було очікувати, ті, хто живе біля аеропортів, і витримують самі високі шуми повітряного руху, відчували себе не кращим чином. У них збільшилося число випадків гіпертонії, порівняно з тими, хто живе в більш спокійних районах – 40% і 24%, відповідно.

У першої групи було вище систолічний і діастолічний артеріальний тиск: 89 порівняно з 79 мм рт.ст. у контрольній групі. Крім того у перших частіше зустрічалася гіпертрофія стінки лівого шлуночка серця.

Результати дослідження свідчать про те, що жити поруч з аеропортом протягом 3-х років або більше, значить жити з підвищеним ризиком розвитку високого кров’яного тиску і гіпертонії. Ці зміни можуть призвести до пошкодження аорти та серця, яке може збільшити ризик серцевого нападу.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com