Сидячий спосіб життя провокує діабет і рак

0
198

Всім, мабуть, відомо, що переважно сидячий спосіб життя негативно позначається на здоров’ї. Між тим, американські та австралійські дослідники в своїх вишукуваннях визначили, що чим більше протягом дня людина знаходиться в сидячому положенні, тим більш високим для нього стає ризик розвитку хронічних захворювань. Сюди зокрема належать захворювання серцево-судинної системи, діабет і, що примітно, рак.

Переконатися в подібних твердженнях дослідники змогли, провівши обстеження 63 тис. чоловіків з Нового Південного Уельсу, при цьому вік обстежуваних склав 45-65 років. Зокрема дослідників цікавило, скільки часу в середньому кожен з чоловіків проводить в сидячому положенні, після чого ними було проведено порівняння отриманих даних з тією інформацією, якої кожен мав щодо наявних хронічних захворювань.

У результаті з’ясувалося, що ті чоловіки, які проводять в сидячому положенні в день менше чотирьох годин, набагато рідше стикаються з появою у них таких хвороб як гіпертонія та інших видів патологій серцево-судинної системи. Рідше серед них відзначається діабет, як, власне, і рак, чого не можна сказати про чоловіків, що сидять більш чотирьох годин у день. Що стосується самих високих показників у проведеному дослідженні, то він відзначається серед тих учасників дослідження, які в день проводять в сидячому положенні більше шести годин.

Відзначається також, що показники хронічних захворювань вказують на вкрай чітку залежність, яка стосується годин, проведених у сидячому положенні, причому навіть у тих випадках, коли дослідниками виключалися фактори типу вага, ріст, загальний рівень фізичної активності, вік, поведінкові особливості та звички, освіта і т. д.

«Природно, що нам завжди було відомо, що існує серйозний ризик для розвитку хронічних захворювань, який безпосередньо пов’язаний з незначністю рівня фізичної активності, – коментує висновки, отримані в дослідженні, Річард Розенкранц, доцент канзаського університету. – Між тим, як виявилося, важливо також і по можливості скорочувати час, який відводиться на сидіння. Зокрема, як можна зрозуміти, групу високого ризику є офісні працівники і водії, як, власне, і інші категорії працівників, чия діяльність передбачає необхідність у тривалому сидінні протягом робочого дня».

Слід зауважити, що дослідження не визначає можливості поширення висновків по проведеному дослідженню щодо жінок, як і на тих, хто віддає перевагу сидінню, а, наприклад, лежання на дивані. У будь-якому випадку, користь будь-якого руху спростуванню не підлягає.

Припущень щодо факторів, що провокують при подібному способі життя виникнення зазначених хвороб, безліч. Тут виділяються і порушення в обміні речовин і виникнення застійних явищ, актуальних в цьому випадку для кровообігу, і багато іншого. Додатково зазначаються рекомендації щодо сидячого проведення часу з обов’язку служби. Так, вони полягають у щогодинних рухових паузах і у виконанні легких вправ, крім цього слід включити у свою діяльність як можна більше руху.