Сіль підвищує ймовірність розвитку цукрового діабету

0
195

Прийом в їжу солі вище покладеної норми в значній мірі підвищує ймовірність розвитку цукрового діабету. До такого висновку прийшла група вчених одного з дослідницьких центрів Швеції.

Цукровий діабет 2 типу є метаболічної патологією, для якої характерне зростання рівня цукру в сироватці крові. У своєму найновішому експерименті фахівцям вдалося з’ясувати ще один фактор ризику, який відповідає за формування подібної хвороби.

В дослідженні були використані дані декількох тисяч людей, що проживають у Швеції, результатом вивчення яких стало несподіване відкриття. Мова йде про те, що вживання з їжею великої кількості кухонної солі на добу в значній мірі збільшує ризик розвитку діабету 2 типу приблизно на 65% за кожні зайві 2 грами подібної спеції. Такий обсяг становить трохи менше половини чайної ложки.

Особи, що приймають всередину в середньому 1.25 чайної ложки солі в день, піддаються цієї недуги на 72% частіше, в порівнянні з людьми, раціонально використовують такий інгредієнт. Тим не менш, в дослідженні не були розглянуті механізми розвитку такого патологічного процесу. З цього випливає, що робити якісь висновки ще дуже рано – вчені лише припускають, що надмірне споживання солі викликає резистентність до інсуліну. Крім цього, збільшення обсягів цього інгредієнта у щоденному меню загрожує розвитком ожиріння, що є одним з провокаторів діабету 2 типу.

Більш того, підвищене вживання солі вчені також пов’язують з підвищеним ризиком виникнення латентного аутоімунного діабету в осіб середньої вікової категорії – це повільно розвивається різновид діабету 1 типу.

Отримана інформація призводить до виведення нових профілактичних заходів проти такої хвороби.