Сканування мозку може виявити дітей з високим ризиком депресії

0
244

В 2014 році, приблизно 15,7 млн дорослих в США, виявили, принаймні, один епізод великої депресії. Проте, в дослідженні, вчені показують, як сканування мозку може бути використано для виявлення дітей з високим ризиком депресії в подальшому житті. Що може прокласти шлях для раннього втручання і профілактики.

Співавтор дослідження Джон Габлиели, професор Гровер Герман і його колеги публікують результати своїх досліджень у журналі «Біологічна психіатрія».

Автори зазначають, що людина, яка відчуває перший епізод депресії, значно частіше відчуває і другий, що підкреслює важливість раннього втручання.

Якщо Ви зможете уникнути цього в перший раз, можливо, це вплине і на подальший розвиток подій.

В попередніх дослідженнях, аналізують мозок дорослих з депресією, дослідники виявили аномальну активність в деяких областях, зокрема, в передньої частини поясної звивини і мигдалеподібному тілі: регіоні мозку, який бере участь в обробці емоцій. Це було незрозуміло, чи є вони причиною захворювання.

Дослідники задалися метою вивчити питання далі, з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), для того, щоб просканувати мозок 43 дітей без депресії у віці 8-14 років.

З цих дітей, 27 перебували у високому ризику депресії через сімейної історії, в той час як у 16 не було сімейної історії депресії. Діти високого ризику мали активність мозку схожу на дорослих, які страждають депресією.

Команда проаналізувала скани мозку на наявність ознак синхронізованої активності між різними регіонами мозку під час стану спокою; вони пояснюють, що це дозволило їм виявити природну зв’язок між областями, тому що дитячі уми не були зосереджені на інших завданнях.

Було виявлено, що у дітей високого ризику були набагато сильнішими синхронізовані вищевказані області мозку. Більш того, у дітей з високим ризиком були виявлені гіперактивні зв’язку між мозочка мозку і нижньої лобової звивиною, що беруть участь в обробці мови.

Цікаво, що вчені виявили, що такі моделі діяльності спостерігається серед дітей з високим ризиком депресії і вони дуже схожі на моделі в мозку дорослих з депресією. Отримані дані узгоджуються з поясненням того, що це вносить свій внесок у дебют захворювання.

Дослідники припускають, що МРТ може бути використано для виявлення дітей, з ризиком депресії, навіть у тих, які не мають сімейну історію захворювання.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com