Сканування мозку після народження дозволяє визначити ступінь ризику порушення розвитку дитини

0
202

Існує думка, що недоношені діти схильні великій кількості патологій, проте мало хто знає, що найнебезпечнішою з них є кисневе голодування, яке має другу назву в медичній сфері – гіпоксія головного мозку. Подібне розлад стає причиною пошкодження білої речовини в цьому органі, що, в свою чергу, тягне за собою порушення процесу передачі внутрішньомозкових сигналів, а також між мозком та іншими внутрішніми органами.

Так, у малюків, що з’явилися на світ раніше терміну, відзначається високий рівень розвитку такого порушення. Чим раніше він буде виявлений, тим більш високі шанси на своєчасне лікування і більш сприятливий прогноз.

Канадські клініцисти більше семи років стежили за групою недоношених малюків. Більше 55 дітям, які народилися раніше покладеного терміну, а саме раніше 31 тижні вагітності, після появи на світ проводили таку діагностичну процедуру, як МРТ головного мозку. Потім, коли учасникам виконувалося півтора року, дослідники оцінювали їх здатність до мислення, ступінь мовного розвитку, а також рухові функції.

Було виявлено, що чим більше спостерігалося у дітей ушкоджень мозку, тим вище ризик виявився порушень рухових здібностей у віці півтора років. Крім цього, значна кількість порушень в лобовій частці головного мозку у багато разів збільшувало ймовірність розвитку проблем з мисленням. З цього випливає, що місце локалізації вогнищ розлади має дуже важливу роль.

Наприклад, у дітей з множинними ушкодженнями в лобовій зоні можливість формування проблем з мисленням була більш ніж в 75 разів вище, а рухових функцій – більш ніж у 60 разів вище, ніж у дітей аналогічної вікової групи без подібних ушкоджень у головному мозку.