Слиз жаб допоможе перемогти грип

0
248

Спільними зусиллями дослідників з Індії та США було встановлено – слиз, що утворюється на шкірному покриві жаб, які водяться на території Індії, значно знижує ризик інфікування людини вірусами, що містять у собі таку речовину, як гемаглютинін Н1. Вчені припускають, що, швидше за все, це обумовлюється пептидами, що входять до складу слизу.

Пептиди мають вигляд коротких ланцюжків амінокислот, які є будівельними блоками білків. Як відомо, велика кількість пептидів, спрямованих на придушення активності хвороботворних бактерій, які становлять небезпеку для клітин ссавців. Це пояснюється тим, що вони приводять до формування отворів у клітинній мембрані. Однак стало відомо, що мінімум одна речовина з даної категорії, а саме урумин, є цілком безпечним для ссавців. Саме він входить до складу слизу жаб типу Hydro hylax bahuvistara.

Вчені проводили дослідження на дрібних гризунах, яким вводилася смертельна доза збудника грипу, але попередньо їм інтраназально був впроваджений урумин. Але такий пептид надавав захисний ефект і не допускав розвитку негативних наслідків.

На даний момент дослідники в пошуках способу, що дозволяє попередити розпад пептидів, які мають протимікробну властивість, з-за впливу ферментів людини. Після цього вчені сподіваються розробити нові ліки, що допомагають в боротьбі з грипом, оскільки в даний час основна група препаратів спрямована на зовсім інші різновиди вірусу. Крім цього, вони мають намір і далі проводити наукові дослідження, які будуть спрямовані на пошук пептидів, здатних боротися з іншими хвороботворними мікроорганізмами, наприклад, бактеріями, що викликають лихоманку Зіку.