Смертність від серцевого нападу збільшується на 56% у хворих на цукровий діабет

0
218

Такі результати були отримані в процесі нового дослідження вчених з Університету Лідса у Великобританії.

За даними Американської Асоціації Діабету, близько 29,1 млн чоловік у Сполучених Штатах мають діабет.

Цукровий діабет 2 типу є найбільш поширеною формою. Стан розвивається, коли організм не в змозі ефективно використовувати гормон інсулін, що призводить до ненормального рівня глюкози в крові.

Цукровий діабет 1 типу, на частку якого припадає близько 5 відсотків усіх випадків діабету, виникає тоді, коли організм не в змозі виробляти інсулін.

Добре відомо, що люди, які страждають діабетом, піддаються набагато більшому ризику багатьох інших проблем зі здоров’ям, у тому числі ризику високого кров’яного тиску, серцевого нападу, інсульту і хвороб серця.

Для нового дослідження, доктор Кріс Гейл і його колеги задалися метою дослідити довгостроковий ризик смерті від серцевого нападу або інфаркту міокарда, серед людей з діабетом.

Отримані результати були нещодавно опубліковані в журналі «Епідеміології і Громадського Здоров’я».

Вчені проаналізували дані 703,920 осіб із гострим інфарктом міокарда з реєстру Великобританії, з них, у 121000 був діабет.

У загальній складності 281,259 пацієнтів перенесли інфаркт з підйомом сегмента ST (STEMI), який описується як «класичний» серцевий напад. Електрокардіограма при цьому показує повну закупорку коронарної артерії, викликаючи пошкодження великої площі серця.

Залишилися 422,661 пацієнти відчували серцевий напад без STEMI, коли коронарна артерія частково блокована.

Вчені виявили, що у хворих діабет був на 56 відсотків більш високий ризик смерті від серцевого нападу STEMI і на 39 відсотків більше високий ризик смерті від серцевого нападу без STEMI, порівняно з особами без діабету.

Ці результати збереглися після врахування цілого ряду потенційно заважаючих факторів, таких як вік пацієнтів, стать, інші хвороби, а також відмінності в невідкладної медичної допомоги.

Дослідження забезпечує надійні докази того, що діабет є істотним довгостроковими тягарем серед пацієнтів, у яких був серцевий напад. Лікарі повинні приділяти більше уваги довгострокових наслідків діабету, у пацієнтів, що вижили після серцевого нападу.

Необхідно посилити співпрацю між кардіологами, лікарями загальної практики і диабетологами, і переконатися, що ми використовуємо ліки максимально ефективно.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com