Сон менше 6 годин в чотири рази підвищує ризик застуди

0
204

Вчені, провівши дослідження, встановили, що нестача сну різко збільшує ймовірність підхопити застуду. Люди, у яких тривалість нічного сну була менше 6 годин, опинилися в чотири рази більш схильні до простудних захворювань, ніж ті, хто спить понад 7 годин.

Експерти вводили типовий вірус застуди в організм 164 добровольців і вивчали їх здатність протистояти захворюванню. Було виявлено, що нестача сну протягом тижня перед впровадженням в організм вірусу в 4.2 рази підвищувала ризик появи симптомів застуди. А ті добровольці, хто спали менше 5 годин на день, захворювали в 4.5 рази частіше.

Провідний автор дослідження доктор Aric Prather з каліфорнійського університету в Сан-Франциско повідомив: «Короткий сон це не тільки симптоми млявості і дратівливості. Ми виявили, що нестача сну фундаментально впливає на фізичне здоров’я людини».

Дослідники фіксували звичайну для кожного добровольця тривалість сну протягом тижня перед тим, як їх організм вводили вірус застуди. Вірус впроваджували з допомогою носових крапель і після цього експерти спостерігали ще один тиждень за станом випробуваних.

Доктор Prather зазначив: «Недолік сну виявився ключовим фактором, що впливає на ймовірність захворювання добровольців. Інші фактори – вік випробовуваних, їх раса, освіта і дохід, рівень стресу не чинили вплив на результат експерименту. Не грало навіть ролі, вони були курцями чи ні. Всі ці фактори були враховані, але тривалість сну виявилася єдиним важливим параметром, що визначив кінцевий результат тесту».

Матеріали дослідження були опубліковані в останньому онлайн-випуску журналу Sleep.

Це вже друге дослідження доктора Prather про зв’язок між тривалістю сну і ймовірністю простудних захворювань. Результати попередньої роботи збіглися з новими експериментами.

Інші аналогічні дослідження встановили, що нестача сну впливає на Т клітини в організмі – ключовий елемент імунної системи людини.

Коментуючи отримані результати, доктор Prather заявив: «У наш час загальної зайнятості люди схильні відчувати почуття гордості від того, що вони мало сплять і встигають багато зробити. Останні дослідження демонструють, що нам пора відмовитися від таких стереотипів і зрозуміти, що повноцінний сон є гарантом міцного здоров’я».

За матеріалами: www.heraldscotland.com
Автор: Євген Смирнов