Сон на спині заборонено вагітним жінкам

0
207

Сон на спині під час виношування малюка в значній мірі підвищує ймовірність появи на світ мертвої дитини. До такого невтішного висновку прийшли американські вчені з Окленда.

Клініцистам вже давно відомо про негативний вплив подібної пози для сну на дихальну систему. Мова йде про таких розладах, як хропіння і синдром обструктивного апное сну. Подібні порушення також варто віднести до наслідків, які можуть виникнути при вагітності. Крім цього, кілька років тому вже був доведений шкоду подібної пози для сну по відношенню до серцево-судинної системи майбутніх матерів. Це призводить до зниження кількості крові, що перекачується серцем за одну хвилину, що несприятливо позначається на її притоці до матки – на цьому тлі знижується надходження кисню до плоду.

Останнє наукове дослідження вказало на те, що наслідки такого сну набагато серйозніше, ніж передбачалося. Вчені ознайомилися з звичками сну більш ніж у 150 представниць жіночої статі, які народили мертву дитину, і 600 добровольців, у яких діти з’явилися на світ здоровими.

Як виявилося, сон на спині на пізніх термінах внутрішньоутробного розвитку плоду, а саме після 28 тижня, підвищує ймовірність мертвонародження приблизно на 4% в незалежності від впливу інших факторів ризику. Найбільш несприятливим прогнозом володіють ті, хто спить на спині після 37 тижня вагітності. Це обумовлюється тим, що саме в цей час дитина найбільш вразливий перед широким спектром чинників.

Автори подібного дослідження стверджують – «доброю новиною є те, що таку проблему легко усунути шляхом масового інформування як майбутніх матерів, так і їх найближчого оточення. Варто відзначити, що велика кількість жінок знають про таку проблему, проте не приділяють їй належної уваги. Між тим в їх силах самостійно знизити відсоток народження мертвого малюка на 9 пунктів. Для цього варто лише забезпечити комфортні умови для сну.