Соєва дієта може запобігти остеопороз в період менопаузи

0
7

Дієта, багата різними видами білка і изофлавонами, що містяться в сої, може захистити жінок від остеопорозу.

Такий попередній висновок дослідження, під керівництвом доктора Thozhukat Sathyapalan, проведеного в Університеті Халла у Великобританії, який був представлений на щорічній конференції Ендокринологічного Товариства, що проходила цього тижня в Единбурзі.

Остеопороз — це хвороба, яка знижує щільність і якість кісткової тканини, що підвищує ризик переломів. Часто, не існує ніяких симптомів до тих пір, поки не відбудеться перелом. Остеопороз є причиною 9 млн переломів в рік в усьому світі, або одного кожні 3 секунди. Частіше зустрічається у жінок. У всьому світі, остеопороз уражає 1 з 3 жінок і 1 з 5 чоловіків, у віці старше 50 років. Втрата кісткової маси відбувається швидше у жінок після менопаузи, оскільки вони виробляють менше естрогену, статевого гормону, який, в тому числі, захищає від втрати кісткової маси.

Соєві боби містять ізофлавони, сполуки, що мають хімічну структуру, подібну естрогену. Це привело вчених до думки, що вони можуть мати схожий ефект на кістки.

Для цілей дослідження були відібрані 200 жінок до початку менопаузи і випадковим чином розділені на дві групи. В одній групі, жінки приймали щодня 30 г соєвого білка з 66 мг ізофлавонів, а в іншій групі, жінки також брали таку ж кількість білка, але без ізофлавонів. За 6 місяців, під час яких жінки приймали добавки, вони здавали зразки крові, з неї дослідники могли вимірювати маркери метаболізму кісткової тканини. Одним з них є білок βCTX, маркера резорбції кістки, який розщеплює кісткову тканину і відправляє утворилися мінерали в кровотік.

Результати показали, що жінки, які щодня приймали соєвий білок і ізофлавони, мали значно більш низькі рівні βCTX, ніж жінки, які приймали лише соєвий білок. У жінок, які приймали соєвий білок і ізофлавони, виявили поліпшення серцево-судинних маркерів ризику, відзначають дослідники.

66 мг ізофлавонів з повсякденного добавки, яку брали жінки, це приблизно стільки ж, скільки споживається в східній дієті, яка багата соєвими продуктами.

Було виявлено, що соєвий білок і ізофлавони є безпечним і ефективним варіантом покращення здоров’я кісткової тканини у жінок в період ранньої менопаузи.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here