Спеціальна дієта здатна запобігти епілептичні напади

0
233

Вчені встановили, що кетогенна дієта з великою кількістю жирів і низьким вмістом вуглеводів здатна запобігти суперрефракторный епілептичний напад. Слід зазначити, що в 60% випадків такий напад закінчується летальним результатом. Обумовлено це тим, що в такому випадку напади слідують один за іншим. У тому випадку, якщо протягом 24 годин напади не закінчуються і препарати не дають належного результату, пацієнта вводять в кому на добу.

Для практичної частини дослідження вчені набрали групу добровольців у віці від 18 до 22 років, які перебували в комі. Всіх хворих перевели на кетогенну дієту. Слід зазначити, що в цьому випадку, вміст жирів і вуглеводів відповідало пропорції 4: 1. Пацієнтів протягом 72 годин годували через зонд і скасовували прийом медикаментозних препаратів. Якщо в такому випадку припинялися напади, пацієнтів тримали на дієті до тих пір, поки вони не починали їсти самостійно.

На заключному етапі досліджень всіх пацієнтів переводили на дієти по Аткінсу, яка має на увазі харчування з великою кількістю жирів і мінімальною кількістю вуглеводів. За результатами таких експериментів встановлено, що у 79% хворих напади припинилися. Проте був зафіксований один летальний випадок, і третя частина пацієнтів зіткнулася з порушеннями гастроентерологічного характеру. Так, деякі пацієнти скаржилися на запор, підвищення рівня холестерину і збільшення ваги.

Так як результати такого дослідження неоднозначні, застосовувати методику, поки що, не будуть. Але вчені відзначають, що дослідження в цій області ще будуть проводитися, оскільки в перспективі методика може виявитися досить ефективною, оскільки в 79% випадків напади вдалося блокувати.