Специфічний ультрафіолетове світло вбиває стафілокок, не пошкоджуючи тканини людини

0
221

Післяопераційні інфекції є серйозними і потенційно смертельним ускладненням. Сучасні методи боротьби з інфекціями, особливо з лікарською стійкістю патогенних мікроорганізмів, часто не приносять результату. Нове дослідження, дивлячись на вузьку смугу ультрафіолетового світла, може запропонувати безпечне і просте рішення.

Чистий операція відноситься до операції, проведеної в стерильному середовищі, при цьому запалення частіше не відбувається, як і інфекцій або пошкодження тканин. Навіть у цих ідеальних умовах, за оцінками, 0,5-10% процедур призводять до хірургічних інфекцій (SSI).

Це еквівалентно близько 275000 пацієнтам в Сполучених Штатах в рік. Особи з SSI мають рівень смертності вдвічі більше.

Пацієнт з післяопераційними інфекціями залишається в лікарні, в середньому, на 1 тиждень довше, ніж особи без інфекції. У загальній складності, SSI коштує до $ 10 млрд витрат на рік для лікарняних пацієнтів.

Дослідники з медичного центру Колумбійського університету звернули свою увагу до ультрафіолету (УФ), як спосіб боротьби з цими хірургічними загарбниками.

Учені знали, що УФ-світло має здатність вбивати бактерії, навіть патогенних мікроорганізмів, таких як MRSA (резистентний золотистий стафілокок), який називають «супербактерией». Тим не менш, УФ-лампи, необхідні для цього виду лікування, також представляють серйозну загрозу для здоров’я пацієнтів та медичного персоналу. Вони можуть викликати цілий ряд проблем зі здоров’ям, найбільш часто пошкоджуючи очі і шкіру. Наприклад, УФ-випромінювання, як відомо, викликають рак шкіри і катаракти.

За останні кілька років, дослідники на чолі з доктором Девідом Бреннером, вивчили більш вузькі смуги УФ-світла, щоб знайти альтернативу, яка раніше токсична для патогенних мікроорганізмів (цитотоксична), але безпечна для людської шкіри і очей.

Бреннер вирішив дослідити УФ-випромінювання з довжиною хвилі близько 200 нанометрів (нм).

Вони вибрали цей діапазон світла, так як він не може проникати через відмерлий шар шкіри, який покриває живу зростаючу шкіру і рогівку. Світло з довжиною хвилі близько 200 нм надійно поглинається білками і іншими молекулами в шкірі і не може досягти ядра клітин.

Бактеріальні клітини в 10-25 разів менше, ніж людські клітини і, отже, як і раніше сприйнятливі до пошкоджень довгим УФ-променів.

Результати показали, що досліджений УФ-світло не пошкоджує здорові клітини шкіри, але згубний для патогенних бактерій.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com