Спів покращує якість життя і полегшує симптоми хвороби Паркінсона

0
197

Хвороба Паркінсона є дегенеративним розлад, що зачіпає близько 1 мільйона американців. Дослідження припускає, що гуртовий спів, як видається, полегшує деякі симптоми хвороби.

Симптоми хвороби Паркінсона включають тремор, особливо в руках, ногах, обличчі і щелепи. Це викликає сповільненість руху, проблеми з балансом та емоційні зміни.

Погіршення в диханні і голосі також пред’являють суттєві перешкоди, які викликають значне зниження якості життя.

Голос погіршується у 60-80% пацієнтів з хворобою Паркінсона. Їх голос може стати монотонним і показувати менше різноманітності в обсязі; також може бути зменшена вокальна інтенсивність, поява хрипкого голосу.

Стандартні лікування Паркінсона не націлені на ці аспекти. Хоча й існують різні заходи, спрямовані на поліпшення голосу і дефіциту дихання, вони не схильні покращувати якість життя в цілому. Це означає, що навіть найкорисніші методи лікування не завжди мають можливість повного ефекту.

Дослідники з Університету штату Айова, на чолі з Елізабет Стегемеллер, вирішили розібратися, чи може гуртовий спів допомогти полегшити деякі з мовних симптомів хвороби Паркінсона і, в той же час, підвищити якість життя і здоров’я в цілому.

Спів є універсальним розвагою, тому воно застосовне до будь-якого пацієнта. Крім того, спів можна вважати особливим типом мовлення з особливим акцентом на ритм, темп, тональні зміни і дихальний контроль.

Терапія Паркінсона співом була випробувана в попередніх дослідженнях, але результати були неоднозначними. Це дослідження є першим, яке перевірило, чи залежить поліпшення симптомів від «дози».

Дослідження включало 27 пацієнтів з хворобою Паркінсона, які відвідували групу хорового співу один або два рази в тиждень. До і після 8 тижнів дослідження проводилися оцінки.

Дослідники виявили, що після 2-х місяців співу, відбулися значні поліпшення в тривалості основного тону, вокальної гучності і контролі ковтання.

Обидві групи показали значне поліпшення максимального тиску вдиху і видиху, а також час фонації. Інші заходи голоси покращилися, але не до статистично значущого ступеня. Цікаво відзначити, що не було ніяких відмінностей в результатах між двома групами.

Команда планує розширити дослідження, включивши більше пацієнтів.

Тепер, спів може бути використано для лікування такого упертого розлади.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com