Спорт, як засіб для оздоровлення клітин

0
237

Група дослідників з Університету Віргінії стверджують, що фізична активність сприятливо позначається на клітинах людини, в тому числі і на молекулярному рівні. Крім цього, активний спосіб життя дає можливість їм позбутися мітохондрій, що тягне за собою їх активну одужання.

Як відомо – найбільш сприятливим ефектом володіють такі види фізичної діяльності, як біг і веслування, їзда на велосипеді і плавання, а також звичайна ходьба. За допомогою таких різновидів спорту вдається позбавитися від зайвої маси тіла, впоратися з проблемами з боку сну, подолати стресові ситуації, а також знизити кров’яний тонус і зміцнити м’язи.

Проте зовсім нещодавно було з’ясовано, що заняття спортом володіє ще одним позитивним ефектом, а саме оздоровлює клітини організму. Така інформація була отримана шляхом здійснення експерименту над дрібними гризунами. У ході наукового дослідження з’ясувалося, що вправи сприятливо позначаються на клітинах, а не останнє місце в такому діянні займають мітохондрії.

Під час наукового дослідження миші піддавалися фізичним навантаженням помірної інтенсивності, а дослідники вивчали процеси, що протікають в тілі тварин. Таким чином, було встановлено, що анаеробні навантаження виступають «стрес-тестом» для м’язів, а точніше – для мітохондрій. Це означає, що м’язи самостійно позбуваються неправильно функціонує або пошкоджених мітохондрій, чого клітини стають здоровими.

Отримана інформація ще більше доводить той факт, що ведення активного способу життя і заняття помірними видами спорту є відмінною профілактикою не тільки від великої кількості захворювань, але і від неправильної роботи клітин організму. Тим не менш, необхідні подальші дослідження, оскільки організм далеко не всіх людей однаково реагує на заняття спортом. Наприклад, у пацієнтів, які страждають від цукрового діабету 2 типу, необхідні зміни в метаболізмі не відбуваються.