Стабілізація маси тіла може поліпшити память

0
194

Представниці жіночої статі, успішно позбавилися від зайвої маси тіла, одночасно поліпшили свою мозкову діяльність. До такого висновку прийшли фахівці з галузі ендокринології в Сан-Франциско.

Отримана в ході такого дослідження інформація дала можливість зрозуміти, що викликані будь ступенем ожиріння порушення з боку пам’яті, зокрема, проблеми із запам’ятовуванням епізодичної інформації, носять оборотний характер.

Нове наукове дослідження стало продовженням попереднього, під час якого вдалося встановити – у повних осіб епізодичне запам’ятовування повільно регресує, а саме стає все гірше. Під час нового експерименту вчені поставили за мету з’ясувати – чи може відновитися пам’ять, після того, як людина привіт в норму показники маси тіла.

У новому дослідженні брали участь 20 жінок, вікова категорія яких не перевищувала 60 років. Також варто відзначити, що у всіх був зареєстрований підвищений ІМТ.

Жінкам необхідно було протягом півроку дотримуватися дієтичного раціону, 9 з них дотримувалися дієти Кейвмена, а 11 – скандинавську дієту. Перед початком і в кінці дослідження у всіх представниць жіночої статі було виміряно ІМТ і ступінь щільності жирової тканини. Крім цього, реєструвалися значення епізодичного запам’ятовування. Для контролю над мозковою активністю застосовувалася така інструментальна діагностична процедура, як МРТ.

Наприкінці експерименту було встановлено, що індекс маси тіла у добровольців знизився, а на цьому тлі помітно покращилися процеси запам’ятовування. Це означає, що втрата зайвих кілограмів позитивно впливає на зміну функціонування головного мозку.

Однак про остаточні висновки говорити рано. Надалі автори дослідження мають намір провести більш масштабні експерименти з участю людей різної вікової категорії та статі.