Стебловий цибуля може ліквідувати стійкість до антибіотиків

0
219

У патогенних організмів нерідко виникає підвищена стійкість до антибіотиків. Власне, тому і їх лікування — досить скрутний процес. Проте вчені з Биркбека і Університетського коледжу в Лондоні встановили, що стебловий цибуля може бути використаний в якості «підсилювача» препаратів даної фармакологічної групи.

Так, було встановлено, що сполуки з стебельчатого лука підвищують ефективність медикаментозних засобів, які призначають при туберкульозі. При такому захворюванні, як відомо, лікування проходить за схемою з 4 ліків, і навіть такий підхід до терапії далеко не завжди ефективний.

Щоб встановити, наскільки таке доповнення буде ефективно і як це працює, наукові дослідники синтезували хімічні сполуки з лука. У ході клінічних досліджень вчені провели експеримент: було взято 4 групи бактерій, на кожну з яких впливали не тільки антибіотиками, але і з’єднанням з стебельчатого лука. Так, було встановлено, що навіть у тій групі, де були найбільш стійкі патогени, їх чисельність зменшилася в рази.

Вчені припускають, що на основі таких результатів досліджень, можна буде розробити нові, більш ефективні препарати для лікування важких патологічних процесів. Однак говорити про вихід нового препарату на медичний ринок поки ще дуже рано. Тому єдиним раціональним рішенням в цьому випадку буде проведення профілактики та своєчасне початок терапії будь-якого захворювання.