Стовбурові клітини будуть використовуватися в лікуванні інсульту

0
241

Вчені одного з дослідницьких центрів виявили, що мозок може бути відновлений після інсульту за допомогою стовбурових клітин, які заповнять собою пошкоджені мозкові ділянки.

Вчені провели дослідження на лабораторних гризунах, де такі клітини були перетворені в нейрони дорослих мишей. Щоб вони змогли заповнити ділянки мозку, потрібно, щоб у них було речовина-аналог «Протеїну С». Ця різновид білка запобігає згортання крові в організмі тварини. Саме тому білок і буде використаний у перетворенні клітин у «дорослі», які повинні будуть успішно замінити клітини мозку, пошкоджені після інсульту.

Повідомляється, що подібний метод буде застосовуватися до людей, які перенесли інсульт, а позитивний результат повинен буде спостерігатися на протязі перших діб після використання. Скоро дослідники приступили до широкомасштабних дослідам. Якщо проведені досліди на тваринах дадуть потрібний результат, то стовбурові клітини вже зовсім скоро будуть впроваджувати в мозок людей-добровольців.

Для довідки: стовбурові клітини вже використовуються в медицині і науці як засіб для відновлення і загоєння тканин організму тварин, у тому числі, і людини. Зі стовбурових клітин можуть створюватися «запасні» тканини і навіть органи. Вчені вважають, що використання стволового типу клітин дозволить вилікувати багато недуг. Вже сьогодні вживлення клітин допомагає позбавити пацієнтів від онкології, церебрального паралічу і ряду інших хвороб. Використання стовбурових клітин вважається високотехнологічної медичної допомогою, а операції з ними проводяться не тільки за кордоном, але і в Росії. У даний момент вивчається вплив стовбурових клітин на лікування інших важких хвороб.

За матеріалами: vladnews.ru