Страви азіатської кухні можуть стати причиною раку печінки

0
206

Страви азіатської кухні, які, в основному, складаються з сирих морепродуктів, не так корисні, як це прийнято вважати. Так, на думку вчених, що проводили дослідження в цій області, в сирій рибі міститися небезпечні мікроорганізми, які можуть провокувати рак печінки і інші, не менш небезпечні захворювання, шлунково-кишковому тракті.

Патологічний процес пояснюється наступним чином – плоскі черви потрапляють в організм людини, осідають у печінці, де і починають розмножуватися, що, в кінцевому підсумку, призводить до запального процесу. А саме хронічний запальний процес провокує розвиток онкологічного захворювання.

Крім цього, у ході теоретичних і практичних досліджень, було встановлено, що запальний процес в печінці може провокувати розвиток цукрового діабету другого типу, що, в кінцевому підсумку, призводить до ожиріння і супутніх гастроентерологічних захворювань.

В ході практичних досліджень науковці з Американського онкологічного товариства проаналізували більше 14 досліджень в даній області, в яких, в цілому, брали участь більше 14 мільйонів чоловік. Було встановлено, що підвищення індексу маси тіла, призводило до того, що ризик розвитку раку печінки і шлунка підвищувався на 38% у чоловіків і 25% у жінок.

Також, було встановлено, що у людей з цукровим діабетом другого типу рак печінки діагностувався в 2,6 рази частіше.

Беручи до уваги такі результати дослідження, слід зазначити наступне – дуже важливо стежити не тільки за своєю вагою, але і за тим, що вживається для підтримання коректного ІМТ. Безсумнівно, риба, яка не піддається термічній обробці з жиром, має мінімум калорій, тому не сприяє набору зайвих кілограмів. Однак шкоди вона може принести набагато більше, ніж користі.