Стрес погіршує стан шкіри у студентів

0
201

Підвищений психологічний стрес може погіршити певні дерматологічні скарги, крім прищів, згідно з дослідженням студентів, опублікованим у журналі «Acta Dermato-Venereologica».

ВУЗ може часом бути місцем підвищеного психологічного стресу, особливо враховуючи складні соціальні, академічні та фінансові труднощі, з якими стикаються сьогоднішні студенти.

Попередні дослідження припустили зв’язок між стресом і шкірними симптомами, але ці дослідження були обмежені малою вибіркою пацієнтів і відсутністю використання стандартизованих методів. Вони також мали тенденцію, епізодичного характеру, або були спрямовані на єдину хвороба шкіри. Про це стало відомо з листування з автором дослідження, доктором Гіль Йосопович, завідувачем кафедри дерматології в Школі Медицини Льюїса Каца на базі Університету Темпла.

Дослідники задалися метою оцінки взаємозв’язку між психологічним стресом і поширеністю різних симптомів шкірних захворювань, в рамках великого рандомізованого дослідження студентів.

Перехресне дослідження було проведено в Університеті Темпла в кінці осіннього семестру 2014 року, в період підготовки та здачі екзаменів. У загальній складності, 5000 студентам було запропоновано заповнити онлайн анкету, в якій вони повідомляли, про рівень вимушеного психологічного стресу і наявності яких-небудь дерматологічних скарг.

Остаточне кількість досліджуваних студентів склала 422 людини, які потім були розділені на три групи: з низьким рівнем стресу, помірним стресом і високим навантаженням.

Студенти, які повідомляли про високих рівнях стресу, значно частіше страждали від:

  • свербежу;
  • алопеція (випадіння волосся);
  • появи масляних, воскових або шаруватих ділянок на шкірі голови;
  • гіпергідрозу (підвищеної пітливості);
  • лускатої шкіри;
  • онихофагии (обкусывания нігтів);
  • зудить висипки на руках;
  • трихотилломании (виривання власних волосся).

Однак не було ніякої суттєвої зв’язку між сприйманим рівнем психологічного стресу та наявністю прищів, вугрів, бородавок та інших висипань на обличчі.

Результати дослідження підкреслюють необхідність опитування пацієнтів дерматологічних закладів про суб’єктивному рівні психологічного стресу. Спалахи захворювання або загострення під час лікування в умовах підвищеного стресу може знизити його ефективність.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com