Стримування генів ожиріння можливо з допомогою активного способу життя

0
204

Якщо ваші гени перешкоджають новорічного рішенням про схуднення – мужайтеся. Спадкові гени ожиріння можна, принаймні частково, подолати фізично активним способом життя, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Наукові Звіти».

Ожиріння є зростаючою проблемою охорони здоров’я в глобальному масштабі; несприятливі наслідки для здоров’я, пов’язані з ожирінням, включають психологічні порушення, остеоартрит, цукровий діабет 2 типу, артеріальну гіпертензію, серцево-судинні захворювання, рак і зменшення тривалості життя на 8-13 років.

Дослідження показало, що ожиріння, найімовірніше, відбувається у генетично схильних осіб FTO є геном, відповідальним за кількість жиру і ожиріння у людини. Підвищена експресія гена FTO, викликає ожиріння у мишей, як було показано раніше.

Тим не менш, зростає одностайність у тому, що надмірне споживання калорій є основним фактором розвитку ожиріння. Також, цю епідемія посилюють сидячий спосіб життя і екологічні фактори.

Тепер, з’являється доказ появи значної взаємодії генів і навколишнього середовища у дітей і дорослого населення з Європи, Східної Азії та Африки, з зазначенням того, що оцінки наследуемости рис, пов’язаних з ожирінням, можна коректувати за допомогою активного способу життя, зокрема, фізичної активності.

Девід Мейер і колеги зі Школи Медицини Майкла Макмастера, в Онтаріо, Канада, вирішили дослідити, чи може фізично активний спосіб життя істотно зменшити генетичний ефект головного гена ожиріння – FTO, на вагу тіла, в популяції багатонаціонального населення.

Команда проаналізувала дані 17400 людина з шести етнічних груп. Середній вік учасників склав 52,7 років, а розподіл за національною ознакою було таким: 53,9% – європейці, 18,9% вихідці з Латинської Америки, 15,8% вихідці з Південної Азії, 7,2% – африканці, 2,9% – індіанці та 1,3% – вихідці зі східної Азії. Учасниками були люди з 17 країн. За їх результатами стежили протягом 3 років. Дослідники також проаналізували взаємодія між 14 генетичними ознаками, пов’язаними з ожирінням і ефектами фізичних вправ.

Результати показують, що фізична активність може істотно зменшити вплив генетичних факторів на індекс маси тіла (ІМТ) у дорослих, пригнічуючи генетичний ефект FTO, основний внесок якого в розвиток ожиріння становить до 75%.

Результати аналізів виглядають багатообіцяюче.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com