Створена і випробувана машина, перетворює пот у питну воду

0
219

Можна тільки уявити, наскільки неоднозначною буде реакція читачів на таку новину, проте це дійсно так: машина для перетворення поту в питну воду існує. Так, ковток власного поту змогли напередодні отримати футболісти і вболівальники Gothia Cup, дитячого міжнародного футбольного турніру, що проводиться в цьому році в Гетеборзі.

Не так давно створений пристрій під назвою «Sweat Machine» екстрактами очищає одяг від поту, перетворюючи його в чисту питну воду. Машина ця була представлена на зазначеному турнірі в рамках кампанії, орієнтованої на підвищення обізнаності людей про глобальної нестачі чистої питної води.

В якості партнера Gothia Cup виступила ЮНІСЕФ для запуску кампанії «United for children» по збору коштів для таблеток по очищенню води для дітей. Організатори заходу закликали присутніх взяти в руки свою спітнілу одяг, а після зробити ковток вже чистої питної води, яка нещодавно була їх потім.

Пер Ветсберг (Per Westberg), заступник виконавчого директора ЮНІСЕФ в Швеції, зазначив, що таким чином через «United for children» планується підвищення обізнаності про брак чистої води, для чого використаний нестандартний, грайливий і в певній мірі привабливий спосіб.

«Sweat Machine» виступає в якості незвичайного і своєрідного нагадування про те, що «всі ми використовуємо ту ж воду, всі ми п’ємо і потіємо однаково, незалежно від того, як ставимося до цього і на якій мові при цьому говоримо. Вода є для кожного необхідністю».

Створена «Sweat Machine» інженером Андреасом Хаммаром, для чого їм застосовані спеціальні технології з очищення води, попередньо розроблені в стокгольмському Королівському технологічному інституті.

Хаммар зазначив, що існує кілька способів вилучення води та її очищення, однак технічної завданням для нього стала, насамперед, розробка піт-машини, наприклад, для галузі космічних подорожей, де будь-яка брудна крапля води має неоціненне значення. Він також зазначає, що хоча в це і важко повірити, але вода, що видобувається його машиною, є насправді чистіше води в звичайному шведському водопроводі.

У той же час, Маттіас Ронж, виконавчий директор стокгольмського рекламного агентства, що також брав участь в організації цього заходу, вказав на те, що машина, про яку буде мова, хоч і змогла досягти поставленої мети підвищення обізнаності, однак це не є найкращим рішенням.

Зокрема він зауважив, що виділяється людьми не так багато поту, як передбачалося, приміром, на даний момент погода в Гетеборзі «паршива». Тому були встановлені також велотренажери біля машини з волонтерами, які гнали на них, як божевільні». І навіть незважаючи на це, попит на піт значно більше, ніж пропозиція, бо випуску машини в масове виробництво просто не відбудеться. Тим більше, що вже існують кращі рішення, такі, наприклад, як таблетки для очищення води.

В довершення було додано, що день, незважаючи ні на що, пройшов досить весело, і це був найбільший у світі футбольний турнір для молоді. У будь-якому випадку, його учасники пишаються наданою можливістю участі в організованому ЮНІСЕФ заході.

Додамо, що щодня забруднена вода стає причиною смертності тисяч дітей, при цьому близько 80% захворювань у країнах, що розвиваються, пов’язано саме з такою водою і відсутністю належної санітарії. В результаті певних досліджень з’ясовано, що доступом до чистої питної води не має в своєму розпорядженні близько 780 мільйонів чоловік.