Створена вакцина проти наркозалежності

0
11

У Дослідному інституті Scripps (TSRI) розроблена нова вакцина, яка, за словами вчених, здатна блокувати почуття ейфорії після прийому наркотичних засобів. Слід зазначити, що це один з небагатьох препаратів, який пройшов перший етап доклінічних випробувань на приматах.

Практична частина робіт була проведена науковцями з Університету в штаті Вірджинія. Результати досліджень показали, що даний препарат просто блокує відчуття ейфорії від прийняття героїну. Що стосується інших наркотичних засобів, то в даному напрямку доклінічних досліджень поки ще не проводилося.

Новий препарат працює наступним чином – діючі компоненти вакцини змушують імунну систему впливати безпосередньо на героїнові молекули. Як наслідок цього, запускається процес вироблення антитіл до самих молекул героїну і його психоактивних компонентів. Самі ж антитіла блокують доступ наркотичній речовині в мозок, що і виключає настання очікуваного ефекту.

Згідно з практичної частини наукових пошуків, ніяких побічних ефектів виявлено не було. Проте слід брати до уваги і те, що клінічна частина випробувань проводилася без участі людей.

Дія однієї ін’єкції, введеної приматів, спостерігається протягом наступних восьми місяців. Але, в деяких випадках, цей термін був дещо менше. З чим це може бути пов’язано, наукові фахівці поки що сказати не можуть.

За словами вчених, які працюють над цим проектом, нова вакцина допоможе лікування наркозалежності, а саме в тих випадках, коли є суттєвий ризик повторного вживання наркотику після одужання.

На даний момент ще йдуть дослідження, тому говорити про широке застосування вакцини поки що рано.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here