Створена вакцина проти наркозалежності

0
224

У Дослідному інституті Scripps (TSRI) розроблена нова вакцина, яка, за словами вчених, здатна блокувати почуття ейфорії після прийому наркотичних засобів. Слід зазначити, що це один з небагатьох препаратів, який пройшов перший етап доклінічних випробувань на приматах.

Практична частина робіт була проведена науковцями з Університету в штаті Вірджинія. Результати досліджень показали, що даний препарат просто блокує відчуття ейфорії від прийняття героїну. Що стосується інших наркотичних засобів, то в даному напрямку доклінічних досліджень поки ще не проводилося.

Новий препарат працює наступним чином – діючі компоненти вакцини змушують імунну систему впливати безпосередньо на героїнові молекули. Як наслідок цього, запускається процес вироблення антитіл до самих молекул героїну і його психоактивних компонентів. Самі ж антитіла блокують доступ наркотичній речовині в мозок, що і виключає настання очікуваного ефекту.

Згідно з практичної частини наукових пошуків, ніяких побічних ефектів виявлено не було. Проте слід брати до уваги і те, що клінічна частина випробувань проводилася без участі людей.

Дія однієї ін’єкції, введеної приматів, спостерігається протягом наступних восьми місяців. Але, в деяких випадках, цей термін був дещо менше. З чим це може бути пов’язано, наукові фахівці поки що сказати не можуть.

За словами вчених, які працюють над цим проектом, нова вакцина допоможе лікування наркозалежності, а саме в тих випадках, коли є суттєвий ризик повторного вживання наркотику після одужання.

На даний момент ще йдуть дослідження, тому говорити про широке застосування вакцини поки що рано.