Створено ліки проти хронічного гепатиту

0
243

Зовсім нещодавно група американських дослідників закінчила проміжні вивчення лікарської речовини, спрямованого на лікування пацієнтів, яким був поставлений діагноз «хронічний гепатит». Медикамент отримав назву Myrcludex B. Такий засіб вже було випробувано на 120 добровольцях. У ході дослідження в жодної людини не виникло ніяких небезпечних побічних ефектів. Це дозволяє вченим говорити про безпеку лікування таким ліками.

Myrcludex B виступає в якості першого препарату, націленого на терапію хронічного перебігу вірусного гепатиту Ст. Він блокує специфічний для хвороботворного мікроорганізму рецептор, завдяки якому, він впроваджується в гепатоцити – клітини печінки, а також перериває його життєвий цикл. На цьому тлі чисельність пошкоджених клітин знижується, а це говорить про можливість повної ліквідації хвороби і придушення прогресування запального процесу.

Як відомо, присутність в організмі HBV (вірус гепатиту В), підвищує ризики розвитку гепатиту D, це обумовлюється тим, що провокатори таких хвороб мають практично однакові характеристики. З цього випливає ще одна позитивна якість нового лікарського речовини – знищення HDV.

Суть наукового дослідження, в ході якого, була встановлена ефективність застосування Myrcludex B, полягала в тому, що всі пацієнти повинні були його використати протягом 24 тижнів. Однак випробовувані були поділені на 2 групи – перша брала по 10 міліграм ліки, а друга була контрольною і вживала менші дози такої речовини.

Після закінчення цього терміну всі учасники показали зниження рівня РНК, але у осіб з першої групи такий результат був досягнутий у 76% випадків, а з другої – лише 3%. Крім цього, у кожного 2 людини з першої категорії зазначалося нормалізація значень АТЛ (маркер стану печінки), у порівнянні з другою, у якої такий ефект спостерігався лише у 6% людей.

Більш того, завдяки такому медикаменту було відзначено зниження ймовірності розвитку фіброзу хворого органу в обох групах.