Сучасні гаджети можуть нашкодити чоловічому здоровю

0
198

До такого висновку прийшли вчені після низки досліджень. Так, було встановлено, що часте використання смартфонів може призвести не лише до часткових розладів інтимного плану у чоловіків, але і до безпліддя.

Група вчених з Ізраїлю провела обстеження 100 чоловіків у віці 30-45 років і зіставила дані аналізів з анамнезом і способом життя випробовуваних. Так, було встановлено, що ті чоловіки, які використовують смартфон більше 3 годин на добу, скаржаться на періодичні проблеми з потенцією. Що стосується тих учасників експерименту, які використовують смартфон більше 4 годин на добу, то у них є всі передумови для розвитку серйозних проблем з репродуктивною системою.

Такий стан речей зумовлено тим, що на організм людини впливає опромінення. Особливо це стосується тих представників сильної половини людства, які часто носять смартфон у кишені штанів, неважливо бічному або задньому.

Слід зазначити, що такі припущення вченими висловлювалися і раніше. Проте, до останнього моменту не мали наукового підтвердження. Тому було проведено кілька практичних досліджень. За результатами обстежень, які здали чоловіки по закінченню практичної частини наукової роботи, було встановлено, що якість їх сперми істотно погіршився.

Що ж стосується жінок, то такі дослідження ще не проводилися. Проте вчені вважають, що на жіночий організм інтенсивне використання гаджетів може надавати не менш згубний вплив. Але чи буде це стосуватися саме репродуктивної системи, поки що сказати складно.

Вчені настійно рекомендують звести до мінімуму використання смартфона, планшета і тому подібних пристроїв. Якщо це зробити неможливо, то слід обов’язково використовувати захисний чохол і носити його окремо в сумці.