Свинячі органи будуть масово пересаджувати людям

0
230

Про те, що багато органів свиней є більш схожими на людські, ніж органи будь-якої іншої тварини (за винятком приматів), ми дізнаємося ще в школі. Однак перспектива пересадки органів безпосередньо від свині до людини – це щось зовсім нове. Тим не менш, не так давно з’ясувалося, що такі операції – не просто фантастична теорія, а, цілком імовірно, вже наше найближче майбутнє. І зараз того є вже абсолютно реальні підтвердження.

Не так давно фахівці, що працюють в рамках стартапу eGenesis, створили генномодифікованих поросят, які в теорії можуть стати ідеальними джерелами для людських органів, а також успішно клонували цих тварин. Важливим досягненням діяльності цих вчених є те, що у піддослідних тварин відсутній інфекційний ген, який раніше був основною перешкодою для пересадки органів від свині до людини. Завдяки інноваційним технологіям, що дозволяє редагувати геном живого істоти, небезпечний ген був успішно видалений у всіх клонованих свиней, зробивши їх (а відповідно, і їх органи) абсолютно безпечними для людського організму. Всі ембріони цих поросят ще на стадії зародка були піддані подібної генетичної модифікації, і в даний момент вже майже дорослі свинки виглядають абсолютно здоровими.

Сьогодні ксенотрансплантация (пересадка органів між представниками різних видів) є одним з найбільш затребуваних напрямків наукової діяльності в медичній сфері. Тварини розглядаються як відносно недорогий і доступний джерело донорських органів, який в теорії дозволить істотно скоротити час очікування для всіх нужденних з багатотисячних черг по всьому світу.