Таблетовані препарати від ВІЛ можна буде замінити інєкціями

0
205

На конференції Міжнародного товариства по боротьбі зі Снідом, яка проходила днями в Парижі, було надано новий засіб терапії даного захворювання. Так, відзначається, що тепер щоденний прийом таблеток можна буде замінити ін’єкціями. Перевага останнього методу введення препаратів в тому, що це можна робити раз в кілька місяців. Для порівняння – таблетки потрібно приймати щодня.

На даний момент препарат ще не надійшов у широке застосування. Це планується зробити після того, як будуть завершені всі практичні випробування і узгоджені всі юридичні питання.

Практична частина експериментів вже була проведена, і тривав цей етап робіт протягом двох років. Зазначається і те, що результати були досить-таки позитивні.

У практичній частині наукових досліджень взяло участь 286 осіб з позитивним ВІЛ статусом. Протягом двох років замість традиційної антиретровірусної терапії медикаментозними засобами вони отримували ін’єкції з нового препарату. За результатами дослідження було встановлено наступне – вакцина зменшувала вміст вірусу в крові на 94%, у той час як традиційні таблетовані препарати – максимум на 84%.

Така ефективність нової речовини обумовлена не тільки складом, але і принципом дії. Препарат вводитися в сідничний м’яз, там діючі компоненти збираються між м’язовими волокнами і надходять у кров. Дія препарату спостерігається протягом 48 тижнів.

Такий метод терапії буде особливо зручний тим, у кого ненормований життєвий ритм і приймати медикаменти своєчасно не виходить. Крім цього, лікування за допомогою таких ін’єкцій допоможе не афішувати свій ВІЛ статус, так як, незважаючи на доступність інформації щодо цього захворювання, багато людей ставляться до таким хворим вкрай негативно.