Техаські вчені зясували, що ранні підйоми на навчання або роботу завдають серйозної шкоди психічному здоровю людини

0
244

Вчені з Техасу провели декілька досліджень, в ході яких їм вдалося достовірно встановити, що ранні підйоми на навчання і роботу значно шкодять психічному здоров’ю людини. При цьому абсолютно не має значення ні статева приналежність, ні вікова категорія. Протягом тривалого проміжку часу фахівці ретельно стежили за станом здоров’я резидентів, які погодилися взяти участь в експерименті. І отримані дані були не втішними. Результати досліджень вже доступні широкій громадськості.

Фахівцями було встановлено, що якщо людина не має звички прокидатися рано, але він змушений робити це з яких-небудь причин, наприклад, якщо йому потрібно їхати на роботу, то він буде роздратованим, втомленим і розбитим на протязі всього дня. І якщо це буде продовжуватися систематично, то може навіть розвинутися депресія та інші психологічні захворювання. Варто зазначити, що систематичне порушення біоритму дуже несприятливо впливає на стан нервової системи і психіки індивіда.

До того ж учені рекомендують роботодавцям враховувати індивідуальні особливості організму людини, щоб співробітник міг максимально продуктивно працювати. Наприклад, можна трохи пересунути початок робочого дня або зробити роботу в дві зміни. Такі нововведення мають відразу кілька плюсів – людина відчує турботу свого начальства, відповідно, йому захочеться працювати краще. Психічне здоров’я працівника не буде страждати, так як він буде повністю висипатися, і його загальний стан буде задовільним – він буде більш зібраним, стриманим, не роздратованим. Це все позитивно позначиться на робочому процесі, а також на самій мотивації співробітників. Дослідження в даному напрямку тривають.